У президента Боснії і Герцеговини запевняють, що той подарував Лаврову "родинну ікону", - МЗС

Мілорад Додік

Фото з відкритих джерел

У Додіка кажуть, що ікона "перебувала у володінні сім'ї з Республіки Сербської"

У президента Боснії і Герцеговини Мілорада Додіка після скандалу з українською іконою заявили, що міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову було подаровано "родинну ікону". Про це повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко, передає "РБК-Україна".

За його словами, посольству України в БіГ офіс голови президентства країни повідомив, що ікона нібито "перебувала у володінні сім'ї з Республіки Сербської" і є "родинною" реліквією.

"Проте жодних документів, що підтверджують законність переміщення ікони на територію Боснії і Герцеговини, надано не було. Таким чином, питання про істинні обставини потрапляння артефакту до Боснії і Герцеговини та шляхи його набуття у власність залишається відкритим", - зазначив Ніколенко.

Він додав, що нині МЗС спільно з Міністерством культури, Офісом генпрокурора і Національною поліцією намагаються з’ясувати походження скандальної ікони та дослідити, хто міг її доставити до Боснії та Герцеговини.

Нагадаємо, що президент БіГ Мілорад Додік 14 грудня презентував давню українську 300-літню ікону російському очільнику Міністерства закордонних справ Сергію Лаврову. Відбулося це під час дипломатичного візиту політика з Росії до Сараєва.

Печатка на іконі свідчить, що пам’ятка культури належить Україні і була знайдена в Луганську. Українське посольство звернулося до БіГ з метою пояснення такого вчинку, у свою чергу влада Росії пообіцяла повернути подарунок на батьківщину.

Опозиційні політичні лідери у Боснії та Герцеговині вимагають відправити у відставку Мілорада Додіка, сприймаючи вчинок президента як ганьбу для народу.