Прем'єр Польщі заявив про бажання держави добувати газ в Україні

Фото з відкритих джерел

Очільник польського уряду переконаний, що це може допомогти стати незалежнішими від Росії

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль й очільник уряду Польщі Матеуш Моравецький провели спільну зустріч, під час якої порушили питання видобутку газу на заході нашої країни. Про це йшлося під час спільної прес-конференції чиновників.

За словами Моравецького, співпраця Польщі з Україною в цьому питанні може допомогти стати незалежнішими від Росії. "Ми також хочемо, щоб польська нафтогазова компанія PGNiG розширювала співпрацю з українськими партнерами щодо видобутку газу на заході України, що дасть можливість ставати незалежними від Росії", - висловився очільник польського уряду.

При цьому він додав, що рішення суду Європейського Союзу щодо заборони російському "Газпрому" монополізувати експлуатацію OPAL (газогін, який з'єднує "Північний потік-2" з мережею газогонів Середньої й Західної Європи) допоможе Польщі стати газовим хабом.

Новини за темою: "Газпром" планує запустити газопровід "Північний потік - 2" з 1 жовтня, - Bloomberg

Нагадаємо, нещодавно глава Оператора ГТС України Сергій Макогон заявив, що Україна і Польща мають можливості для створення газового хабу в Південно-Східній Європі. За його словами, об'єднавши свої зусилля, країни можуть забезпечити енергетичну безпеку в регіоні.