Представник Зеленського пояснив вето на закон про перезапуск ВККС

Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) України. Фото: 5.ua

Рада прийняла частково конкуруючі між собою правки

Президент України Володимир Зеленський ветував закон щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, оскільки народні депутати прийняли частково конкуруючі між собою правки. Про це повідомив представник президента в Конституційному суді України Федір Веніславський в ефірі телеканалу "Дом".

За словами Веніславського, президент повернув документ до Верховної Ради з низкою пропозицій, які спрямовані на поліпшення змісту тексту прийнятого документа, оскільки було проголосовано за дві правки, які по-різному визначали порядок голосування конкурсної комісії.

"В одному варіанті, який був саме компромісним, і влаштовував і міжнародних партнерів, і знайшов підтримку в залі, було передбачено, що рішення приймається більшістю. Більшість - це чотири людини, з яких принаймні дві повинні бути міжнародними експертами. А друга правка, яка також була проголосована, передбачила, що рішення приймається більшістю, за умови, що в цій більшості є двоє представників міжнародних експертних організацій, і двоє представників ради суддів", - сказав Веніславський.

Новини за темою: Відновлення роботи ВККС: Верховна Рада ухвалила судову реформу

При цьому представник Зеленського додав, що другий варіант міг бути предметом зловживань, адже представники Ради суддів могли б заблокувати будь-яке рішення. "У фінальному варіанті залишиться правка, при якій рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість членів ВККС, за умови, що в цій більшості є мінімум двоє представників міжнародних організацій", - висловився чиновник.

Також Веніславський виділив пропозиції Зеленського надати виконуючому обов'язки голови Вищої ради правосуддя розширені повноваження в разі відсутності голови, а також забезпечити повноцінну діяльність міжнародних експертів у складі конкурсної комісії.

Новини за темою: Зеленський ветував закон про в'язницю за брехню в деклараціях: У "Слузі народу" назвали причину

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський ветував закон про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Закон був направлений на підпис президенту 5 липня, однак 8 липня його повернули до Верховної Ради з пропозиціями.