Посли Франції та Німеччини пояснили у МЗС ідею відновлення самітів ЄС - Росія

Фото з відкритих джерел

Посли підтвердили, що Німеччина та Франція є незмінними друзями України

До МЗС України у п’ятницю було запрошено послів Німеччини та Франції в Україні для обговорення ініціативи про відновлення самітів ЄС-РФ. Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України.

"Українська сторона наголосила, що така ініціатива іде всупереч санкційній політиці ЄС, ухваленій у відповідь на агресію РФ проти України, підриває європейську солідарність на тлі ескалації Росією ситуації на тимчасово окупованих територіях та кордонах України, не заохочує Москву до виконання Мінських домовленостей", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що у відповідь глави іноземних дипмісій відзначили, що це була лише ідея для обговорення у контексті розгляду стратегії ЄС щодо Росії на засіданні Європейської ради 24 червня. Зазначена пропозиція в кінцевому результаті не була підтримана. 

Посли підтвердили, що Німеччина і Франція є незмінним друзями України, продовжують докладати зусиль для відновлення територіальної цілісності і суверенітету нашої держави.  

"Сторони домовилися, що подібні питання будуть обговорюватися з Україною перед їх оприлюдненням", - додали у прес-службі.

Нагадаємо, що канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про необхідність провести діалог із президентом Росії Володимиром Путіним. Цю ініціативу підтримав президент Франції Еммануель Макрон.

У Кремлі відреагували на цю пропозицію. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков зазначив, що "Путін є прихильником створення механізму діалогу і контактів між Брюсселем і Москвою".