Понад 10 тисяч людей чекають на евакуацію в аеропорту Кабула

NY Post

При цьому будь-якої миті до аеропорту може прибути більше людей, які намагаються покинути країну

З моменту захоплення влади в Афганістані рухом "Талібан" з країни евакуювали понад 82 тисячі людей. При цьому ще близько 10 тисяч людей очікують на евакуацію в аеропорту Кабула. Про це повідомляє "Європейська правда".

За словами заступника директора штабу з питань безпеки регіональних операцій генерал-майора армії США Хенка Тейлора, операція з евакуації зосереджена на тому, щоб "вивезти якомога більше людей максимально ефективно і безпечно".

Він зазначив, що 42 американські військові літаки - 37 літаків С17 і п'ять літаків С130 - вчора вивезли з Афганістану 11 200 американських військовослужбовців та 7800 осіб із 48 країн-партнерів і союзників.

За словами Тейлора, літак вилітав з аеропорту Кабула кожні 39 хвилин. При цьому наразі в аеропорту зараз чекає вильоту більше 10 тисяч людей.

Тейлор стверджує, що будь-якої миті до аеропорту може прибути більше людей, які намагаються залишити країну.

Нагадаємо, президент США Джо Байден заявив, що США повинні покинути Афганістан не пізніше 31 черпня через загрозу терористів. За його словами, терористи організації ІДІЛ-К становлять загрозу для США в Афганістані. Саме тому покинути Афганістан потрібно не пізніше наміченого терміну.

Також стало відомо, що Росія планує евакуювати з Афганістану понад 500 людей, серед яких будуть і українці.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що зараз в Афганістані залишилося близько 50 громадян України, про яких відомо в МЗС.