Польські ЗМІ: Українська влада використовує проти опозиції розпливчасті та емоційно заряджені звинувачення

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Ситуація в Україні за президентства Петра Порошенка була досить складною, але після приходу до влади Володимира Зеленського все значною мірою погіршилося, зокрема, через низку авторитарних дій, спрямованих проти голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука. Про це пише провідне польське видання Kresy.pl.

У публікації нагадують, що масштабна кампанія  переслідування опозиції в Україні почалася в лютому цього року з закриття трьох незалежних телеканалів.

"На початку лютого 2021 року український уряд закрив кілька незалежних ЗМІ і зробив це на підставі абсолютно розпливчастих стандартів. А 13 травня 2021 року український суд постановив помістити під домашній арешт відомого опозиційного політика Віктора Медведчука", – йдеться в матеріалі.

Також уточнюється, що Віктор Медведчук, один із найвідвертіших і найконструктивніших критиків Зеленського, став далеко не єдиною мішенню "дедалі більш жорстких політичних репресій" української влади.

"У середині квітня Служба безпеки України затримала в Харкові 60 демонстрантів, які спробували виступити проти дій місцевої міської ради. Влада не стала звинувачувати протестувальників у насильницьких діях - насправді свідчень такої поведінки не було. Замість цього СБУ заявила, що нібито якісь "проросійські політичні сили" відрядили демонстрантів для проведення акцій протесту, щоб "виправдати можливі акти російської агресії проти України", – повідомляється в статті.

Автор матеріалу зазначає, що до такого "розпливчастого, емоційно зарядженого звинувачення" можна віднести практично будь-яку політичну діяльність.

Нагадаємо, Офіс генерального прокурора звинувачує голову політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука в державній зраді. Незважаючи на вимогу прокурорів взяти опозиційного політика під варту, адвокатам вдалося це оскаржити, і суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Адвокати парламентаря подали апеляцію на це рішення, але апеляційний суд залишив запобіжний захід без змін. Лідер ОПЗЖ заявив, що незадоволений рішенням суду і має намір і надалі доводити необґрунтованість висунутих йому звинувачень.

"Ми будемо все робити для того, щоб довести безпідставність, необ'єктивність і приблизність тих доказів, які висували і про які йшла мова з боку обвинувачення", – сказав Віктор Медведчук.