Політолог спрогнозував можливі відставки в Кабінеті міністрів найближчим часом

фото з відкритих джерел

Одним з кандидатів експерт назвав міністра економіки Олексія Любченка

Перший віце-прем'єр і міністр економіки Олексій Любченко є токсичною фігурою для нинішньої влади. Через це найближчим часом його можуть відправити у відставку. Про це, коментуючи потенційні кадрові перестановки в уряді, на своїй сторінці у Facebook заявив політолог Вадим Карасьов.

На його думку, питання кадрових ротацій, яке обговорювали в кулуарах парламенту ще з кінця липня, поки так і не закінчилося конкретним результатом.

"Спочатку зміну чи не всього складу Кабміну нам обіцяли на початок осені, потім - на поїздку "Слуг народу" в Трускавець, ось нещодавно Давид Арахамія озвучив чергову "контрольну дату" - 18 жовтня. Хоча і це далеко не гарантія, що соціальний ліфт взагалі буде переміщати когось по владній вертикалі", - написав політолог.

Він зазначив, що, ймовірно, навіть масштабне переформатування Кабміну не призведе до відставки прем'єра.

"Очевидно, що, називаючи окремі прізвища, керівників відомств як мінімум "запрошують до діалогу" - обговорити досягнення, намітити план "виправлення", змінити вектор "реформ". В якій формі проходить такий "діалог" - через відкрите засідання фракції або через вечерю в дорогому заміському ресторані - це вже питання десяте", - зазначив Карасьов.

За його словами, багатьом з міністрів, які можуть бути відставлені, є що втрачати, зокрема різні схеми, куди вже давно інтегровані і родичі, і підконтрольний бізнес, і навіть зацікавлені колеги з інших відомств.

Як приклад він навів ситуацію навколо Олексія Любченка.

"Наприклад, нещодавно опублікували фото, схоже на скріншот листування першого віце-прем'єра Любченка, де той нібито пропонує 5 млн доларів за те, щоб залишитися на посаді. І отримує відповідь, що він став "занадто токсичним" для влади, оскільки причетний до крадіжки сотень мільйонів з бюджету", - написав політолог.

Новини за темою: Зеленський увів до складу РНБО міністра економіки Любченка

Експерт вважає, що такі вкидання не варто приймати за чисту монету, навіть попри те, що він досить давно фігурує в пресі "як людина, причетна до "скруток" ПДВ на 30 млрд гривень".

Нагадаємо, як нещодавно заявив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, народні депутати планують провести ротації у Кабінеті міністрів. За його словами, це може статися вже на початку жовтня.