Підробка COVID-документів: Рада планує посилити відповідальність для порушників у другому читанні

Ініціатором законопроекту виступає прем’єр-міністр України Денис Шмигаль

УНІАН

Під час другого читання Верховна рада розгляне проект про посилення покарання за підробку COVID-документів. Комітет ВР рекомендує прийняти законопроект. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив представник уряду в парламенті Тарас Мельничук.

"Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності рекомендував прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підробку документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що ініціатором законопроекту виступає прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Новини за темою: Комітет Ради підтримав законопроект щодо посилення відповідальності за підробку COVID-документів

Проєкт передбачає наступне:

- використання підроблених COVID-документів каратиметься штрафом від 1 до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі строком до двох років;

- внесення завідомо неправдивих відомостей до медичної документації щодо проведення щеплення - каратиметься штрафом від 2 до 4 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі строком до двох років й позбавленням права обіймати певні посади строком до трьох років;

- виготовлення та збут підроблених COVID-документів каратиметься штрафом від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла законопроект про посилилення кримінальної відповідальності за умисне ухиляння від сплати податків та зборів.