Підозрювані у вбивстві президента Гаїті заявили, що "не планували" його застрелити

Президент Гаїті Жовенель Моіз Фото з відкритих джерел

За їх словами, метою акції був арешт президента

Два американці гаїтянського походження, які брали участь в атаці на резиденцію президента Гаїті Жовенеля Моїза на допиті заявили, що метою нападу не було його вбивство. Про це повідомив гаїтянський суддя Клеман Ноель, інформує "УНН".

"Вони сказали, що були перекладачами. Метою акції був арешт президента Жовенеля Моїза в рамках виконання ордера слідчого судді, а не його вбивство", - сказав Ноель, посилаючись на свідчення американців Джеймса Солажа і Жозефа Венсана.

Який саме "ордер" мали на увазі учасники нападу, Ноель не пояснив.

Також під час дізнання затриманим задали питання, хто був безпосереднім замовником акції в резиденції президента Гаїті. Солаж відповів, що "знайшов цю роботу через інтернет". За його словами, найманці, які здійснили акцію, "перебували в Гаїті близько трьох місяців".

Суддя розповів, що поліція знайшла автомобіль, який використовували нападники. У ньому були виявлені п’ять одиниць вогнепальної зброї, включаючи два пістолета калібру 9 мм, патрони 5,56 мм і сервер камери відеоспостереження з резиденції президента Гаїті. У салоні авто також знайдена чекова книжка на ім’я Моїза і його дружини, а також долари США, куленепробивний жилет, мобільні телефони.

Нагадаємо, 7 липня в ході нападу на резиденцію президента Гаїті главу країни Жовенеля Моїза застрелили. Прем'єр-міністр Гаїті Клод Жозеф закликав організацію Об'єднаних Націй провести засідання Ради Безпеки щодо ситуації в країні після вбивства президента.

При цьому міністр оборони Колумбії Дієго молу Апонте заявив, що у вбивстві президента Гаїті Жовенеля Моїза замішані відставні колумбійські військові. Поліції та армії доручено негайно посприяти розслідуванню.