Під час візиту Зеленського до Німеччини обговорять економічні ризики "Північного потоку-2", - Клімкін

Павло Клімкін Фото з відкритих джерел

Також екс-глава МЗС наголосив на необхідності компенсувати ризики з безпеки

Екс-міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що під час візиту президента України Володимира Зеленського до Німеччини 12 липня обговорюватимуться економічні ризики завершення будівництва "Північного потоку-2". Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"ЄС та його ключові гравці, зокрема Німеччина, готові обговорювати економічні ризики, і це як раз відбуватиметься під час візиту Володимира Зеленського 12 липня до Меркель. До цього німці готуються. При чому відбуваються дискусії і в рамках майбутньої коаліційної угоди. На відміну від нас там у всіх є стратегічне бачення і всі вже підготували свої частини коаліційної угоди... І нашим завданням є, по-перше, отримати бетонні гарантії, а не якісь абстрактні запевнення. А поки що все схиляється більше в запевнення та компенсації на певний період", - сказав Клімкін.

Також віннаголосив на необхідності компенсувати ризики з безпеки.

"Тут ми теж маємо поводитися стратегічно та відповідально, і не починати говорити абревіатуру ПДЧ, коли ми говоримо про "Північний потік", оскільки, крім нерозуміння і певного роздратування, це жодної реакції не викликає. ПДЧ - це правильна та позитивна історія (і боротьба за нього), тільки надання ПДЧ жодним чином не збільшує нашу безпеку в короткостроковій перспективі, а всі наші партнери вважають із точністю до навпаки, що і є проблемою в контексті руху до НАТО", - пояснив екс-глава МЗС.

Нагадаємо, у США закликали німецького канцлера Ангелу Меркель вжити заходів для зниження ризиків для України через будівництво російського газопроводу "Північний потік-2".