Печерський районний суд Києва заочно заарештував екс-прем'єра Азарова за підозрою в державній зраді

Фото з відкритих джерел

Наголошується, що притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення державної зради не має строків давності

Сьогодні, 20 жовтня, Печерський районний суд Києва заочно обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому прем'єр-міністру України Миколі Азарову, підозрюваному у вчиненні державної зради за попередньою змовою групою осіб. Про це повідомляється на сайті Державного бюро розслідувань.

"Обрання Азарову заочного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою дасть підстави звертатися із запитами щодо надання міжнародно-правової допомоги про його екстрадицію, а також дозволить ініціювати питання про здійснення спеціального досудового розслідування", - йдеться в повідомленні.

При цьому в Офісі генпрокурора повідомляють, що, за даними слідства, Азаров, діючи спільно та за попередньою змовою з колишнім президентом України Віктором Януковичем, на порушення Конституції та закону України "Про міжнародні договори України" підписав розпорядження про схвалення "Харківських угод" на користь РФ, якими було продовжено на 25 років термін перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

"У результаті таких дій були штучно створені передумови для збільшення чисельності військ іноземної держави на території України, вторгнення Збройних сил Російської Федерації та окупації ними півострова Крим", - наголосили у відомстві.

Новини за темою: В Януковича та Азарова ще можуть бути активи в Україні, - Данілов

Запобіжний захід екс-прем'єру обрано в кримінальному провадженні, відкритому за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада за попередньою змовою групою осіб).

У ДБР зазначають, що Азаров, повністю розуміючи наслідки підписання цієї угоди для України, свідомо забезпечив візування та погодження її проекту уповноваженими посадовими особами й у такий спосіб "сприяв реалізації інтересів РФ під час усіх стадій погодження проекту угоди та її імплементації".

У відомстві також наголосили, що притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення державної зради не має строків давності, і нагадали, що в січні ДБР уже повідомило про підозру у вчиненні державної зради Януковичу (ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України).

Нагадаємо, раніше колишньому прем'єр-міністру України Миколі Азарову повідомили про підозру у держзраді через Харківські угоди. 

До цього Рада національної безпеки та оборони запровадила санкції проти низки колишніх чиновників, серед яких екс-президент України Віктор Янукович та екс-прем'єр-міністр Микола Азаров.