Парламент дав останнє зелене світло цифровому сертифікату ЄС на COVID-19

Система діятиме з 1 липня і працюватиме протягом 12 місяців

Цифровий зелений сертифікат Фото з відкритих джерел

Депутати Європарламенту (ЄП) сьогодні завершили законодавчу роботу по введенню в ЄС цифрового сертифіката на COVID-19 для пожвавлення туризму і прискорення відновлення економіки Європи, передають у прес-службі ЄП.

Умови нового сертифіката були підтримані Європарламентом. Голосів за було 546, проти - 93, 51 член утримався (правила для громадян ЄС) і 553 за, 91 проти і 41 утримався (правила для громадян третіх країн).

У документі буде зазначено, що людина вакцинована проти COVID-19, нещодавно отримала негативний результат тесту або вилікувалася від інфекції. На практиці це три різні сертифікати. Вони будуть верифіковані на всій території Європейського Союзу, а спеціальні правила також допоможуть запобігти шахрайству і підробці.

Система діятиме з 1 липня 2021 року і працюватиме протягом 12 місяців. Сертифікат не буде попередньою умовою для вільного пересування і не буде вважатися проїзним документом.

Усі країни-члени ЄС повинні будуть визнати видані в іншій країні-члені ЄС сертифікати про вакцинацію вакцинами, дозволеними Європейським агентством лікарських засобів.

Також вони повинні будуть вирішити, чи визнають вони і вакцини, дозволені відповідно до національних процедур авторизації, або вакцини, внесені до списку для використання в надзвичайних ситуаціях Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).