Пакистанські ЗМІ: Росія звернулася до ОБСЄ щодо незаконних санкцій української влади проти опозиційного політика Віктора Медведчука

ОБСЄ Фото з відкритих джерел

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звернувся до Генерального секретаря ОБСЄ Хельги Шмід із проханням розглянути питання незаконного переслідування українською владою голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука. Відповідне питання сторони обговорили у ході спільної зустрічі, повідомляє відоме пакистанське видання Urdu Point.

Варто відзначити, що в ході зустрічі також озвучено питання про незаконне закриття трьох незалежних телеканалів: "112 Україна", NewsOne і ZiK. Генсек ООН запевнила, що це питання розгляне представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань свободи ЗМІ Тереза Рібейро, яка в липні перебуватиме з робочим візитом у Москві.

Генеральний секретар наголосила, що свобода ЗМІ, різноманітність думок, плюралізм і вільний рух ЗМІ є "абсолютно необхідними".

"У нас є дуже відданий представник свободи ЗМІ, який буде тут в липні, який безпосередньо взаємодіє з державами-учасниками для вирішення будь-яких можливих проблем", - сказав Шмід, відповідаючи на питання про закриття в лютому трьох українських телеканалів.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, щодо телеканалів застосовано санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення усіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб. Серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта та цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 37 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.