Оточення Зеленського залишило його сам на сам із держсекретарем США, - експерт про візит Блінкена

Зеленський і Блінкен

Укрінформ

Василь Вакаров розкритикував президента України за жарт про росіян

Оточення президента України Володимира Зеленського залишило його сам на сам із держсекретарем США Ентоні Блінкеном.

Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" під час включення заявив політичний і міжнародний експерт Василь Вакаров.

Експерт зазначив, що від візиту державного секретаря США Ентоні Блінкена і його заступника Вікторії Нуланд Україна наразі не отримала нічого.

"Те, що ми отримали, ми побачимо у рішенні президента Зеленського завтра-післязавтра, принаймні, на тижні. Тобто те, що пан Блінкен і пані Нуланд сказали йому зробити, він або а) зробить, або б) не зробить, отже, ми побачимо результати найближчими днями", - сказав експерт.

Василь Вакаров продовжив: "А ось щодо мого відчуття, що сталося... По картинці виглядає, що пан Зеленський залишився сам на сам. Отже, він сам на сам доказує, що він зробив, пробує доказати - сам на сам із держсекретарем США. Тобто оточення пана Зеленського залишило його сам на сам".

Експерт, відповідаючи на запитання, які висновки із візиту держсекретаря США можна зробити щодо вирішення українського питання під час імовірної зустрічі президентів України і РФ, сказав: "Для мене ця зустріч пана Блінкена і пана Зеленського - дуже негативна, для мене особисто як для експерта. Я побачив оцінку "двійку", яку пан Блінкен поставив президенту Зеленському. Мало того, і риторика, яку Блінкен сьогодні вже заявив, він у своєму Твіттері написав, що у нього була ділова зустріч, досить продуктивна, як він назвав. І далі можна читати підтекстом: Україна має боротися з корупцією, Україна має продовжувати реформи і Україна має протистояти РФ; так ми, США, разом з Україною у цих питаннях. Крапка. Отже, з цих заяв пана Блінкена я бачу, що позиція президента Зеленського на можливій зустрічі - а я би дуже хотів, щоб була ця зустріч президентів Зеленського і РФ Путіна - так от, позиція пана Зеленського ослабла".

Новини за темою: Байден хотів, щоб я поїхав якомога швидше: Блінкен про візит до України

Експерт також розкритикував президента Володимира Зеленського за жарт щодо росіян під час зустрічі із Ентоні Блінкеном. Нагадаємо, у відповідь на слова журналістки, що слова очільника держави звучать у російському перекладі, Володимир Зеленський пожартував, мовляв, "вони тут, вони всюди".

"Якщо коротко, лаконічно, то це дуже тупий жарт, і ніякої усмішки, ніякого сміху він у мене не викликав, тому що так тупити... Я давно не чув такого низького рівня оцінки або реакції президента Зеленського", - сказав експерт.

Він наголосив, що переклад українською мовою - це завдання саме української сторони, а президент, замість того, щоб сказати, що він зробить зауваження і все буде перероблено, жартує щодо цього.

Новини за темою: США розглянуть запит України про надання озброєння, - Блінкен

Нагадаємо, 5-6 травня в Україні з робочим візитом перебував державний секретар США Ентоні Блінкен.

6 травня глави української та американської дипломатії провели переговори про розвиток стратегічного партнерства України та США, поглиблення взаємодії у політичній та безпековій сферах, збільшення обсягів торгівлі та інвестицій.

Також Ентоні Блінкен провів зустріч із президентом України Володимиром Зеленським, іншими високопосадовцями та представниками громадянського суспільства.

Додамо, держсекретар США Ентоні Блінкен підсумував свій візит до Києва, назвавши його "продуктивним".