Топ-чиновникам КМДА повідомлено про підозру: Кличко відреагував

Цей обшук, як і інші у Києві, прокоментував мер столиці Віталій Кличко

Telegram

Топ-чиновникам КМДА повідомлено про підозру за результатами обшуків у Департаменті соцполітики Київської міської держадміністрації. Прокурорами Київської міської прокуратури та слідчими СУ ГУНП у м. Києві відкрито кримінальне провадження за фактом заволодіння бюджетними коштами в сумі 13,5 млн гривень (ч. 5 ст. 191 КК України), повідомляє прес-служба Київської міської прокуратури.

"Як повідомлялося напередодні, протягом 2017-2019 років, службові особи Департаменту соцполітики КМДА, вступивши у змову із службовими особами суб’єкта господарювання, уклали ряд договорів на закупівлю засобів особистої гігієни за завищеними цінами (надбавка на ціну складає понад 106 відсотків), внаслідок чого бюджету спричинено збитки на суму понад 13,5 млн гривень", - ідеться у повідомленні.

У зв'язку з цим службовцям повідомлено про підозру.

"Правоохоронцями здійснено низку санкціонованих судом обшуків у службових приміщеннях та за місцем проживання службових осіб Департаменту КМДА (заступника директора Департаменту соцполітики, головного спеціаліста відділу, завідувача сектору та у колишнього начальника відділу вказаного Департаменту) та вилучено достатній об’єм доказів для повідомлення вказаним службовцям про підозру", - додали у прес-службі.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Цей обшук, як і інші у Києві, прокоментував мер столиці Віталій Кличко.

"Друзі! Що стосується подій навколо міської влади. Протягом останніх двох днів правоохоронці та податківці буквально кошмарять столичну владу. Такого не було в Україні навіть у махрові часи Януковича! Вриваються на комунальні підприємства, додому до їх керівників. Це якісь нальоти!" - написав мер.

Він зазначив, що обшуки відбулися в "Київзеленбуді", в КП "Спецжитлофонд", у "Київавтодорі", в "Київському інституті земельних відносин", "Київміськсвітлі", а також у департаментах земельних ресурсів і соціальної політики.

"Сьогодні, о шостій ранку, увірвалися додому до головного архітектора Києва. Приходили додому і до голови виконкому партії "УДАР", - додав Кличко.

Він вважає, що ці обшуки - тиск на столичну владу і придушення місцевого самоврядування з метою запровадження виконкомів.

"На Банковій не хочуть, щоб Києвом керував мер, обраний киянами, а не призначений центральною владою "казачок"!" - відзначив міський голова.

Також Віталій Кличко заявив, що не хоче звертатись до президента України, тому що "такі дії схвалені на найвищому рівні", тож звернувся до правоохоронних органів.

"Коли ви виконуєте чиїсь накази і доручення - злочинні накази, і ви це знаєте, - пам’ятайте, що рано чи пізно доведеться відповідати за законом! Тому не треба так брутально його порушувати", - написав він.

"Цей "серіальчик" не покращує імідж України як європейської держави. Сценарій - непрофесійний, треба коригувати", - підсумував мер Києва.

Нагадаємо, що обшуки також проводять у столичному "Київавтодорі" та будівлі "Спецжитлофонду".