ОПЗЖ: Земельна реформа – афера, яка суперечить інтересам українського народу і буде скасована

Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

"Опозиційна платформа - За життя" заявила, що земельна реформа – афера, яка суперечить інтересам українського народу і буде скасована. Про це йдеться в заяві на сайті політсили. 

Наводимо її текст дослівно:

24 травня Володимир Зеленський підписав ще одну порцію змін до Земельного кодексу. Цей закон послабив контроль за використанням сільськогосподарських земель, зняв обмеження на зміну їх цільового призначення, полегшив хижацьку експлуатацію і породив схеми доступу іноземців до української землі. Президент заявив, що докорінно змінив землевпорядкування нашої держави. І тим самим визнав, що влада знову грубо порушила Конституцію і вийшла далеко за межі своїх повноважень.

Від початку так званої земельної реформи позиції влади та ОПЗЖ кардинально відрізнялися. Ми прагнули справедливості – щоб усі громадяни України могли реалізувати своє конституційне право на земельний наділ. Ми вимагали провести ревізію та навести порядок у Державному земельному кадастрі. Вимагали державної підтримки для аграріїв, щоб запобігти хвилі банкрутств і дешевого розпродажу землі. Ми пропонували дієві механізми захисту від аграрного рейдерства і зловживань, що знищують земельні ресурси нашої країни. Наполягали на тому, що українською землею можуть володіти тільки українські громадяни, а доступ іноземців і транснаціональних компаній до української землі необхідно заборонити. Проведення тільки такої реформи відповідало б Конституції та інтересам людей, допомогло б розвитку українського АПК. Але у влади були інші пріоритети.

Починаючи з 2019 року, Зе-команда прагне якнайшвидше запустити ринок землі, не враховуючи інтереси та думку громадян. Головна мета – передати землю в руки іноземних корпорацій та фінансових спекулянтів. Тому уряд цілеспрямовано позбавляв національних сільгоспвиробників податкових пільг і підтримки. Кабмін кроїв громади. Проводив політику тарифного геноциду, закривав сільські лікарні та школи, щоб зробити життя українських селян нестерпним. Паралельно під прикриттям локдаунів, порушуючи процедури, влада протягував потрібні їй закони. Організовували таємні засідання комітетів, на які не допускали опозицію. Чинили тиск на депутатів, які не бажали голосувати за вказівкою згори. Влада діяла брутально та лицемірно, обіцяючи продаж "максимум 100 гектарів в одні руки", клялася покласти край корупції та рейдерству. "Реформатори" вперто ігнорували думку суспільства, відмовляючись проводити загальнонаціональний референдум щодо земельного питання.

Сьогодні Зе-влада думає, що змогла під виглядом земельної реформи нав'язати Україні земельну аферу. І тепер з українською землею можна робити що завгодно і продавати іноземним "партнерам". Якщо знадобиться – навіть зрізати і продати чорноземи. А потім приховати всі махінації, користуючись прикриттям місцевих корумпованих князьків.

Українське суспільство не сприймає цю грабіжницьку земельну аферу. Результати соціологічних опитувань показують, що більшість українців (77%), як і ОПЗЖ, хочуть на референдумі вирішувати питання щодо запровадження в Україні ринку сільськогосподарської землі. Причому майже дві третини на такому референдумі проголосували б проти. Також переважна більшість українців (79%) виступає проти надання іноземцям права купувати землі сільськогосподарського призначення.

"Опозиційна платформа - За життя" продовжить боротьбу проти антинародної земельної афери. Ми й надалі будемо відстоювати права українських громадян і національні інтереси країни у Конституційному Суді. Земельну реформу буде скасовано. Радість "земельних махінаторів" передчасна.