"Опозиційна платформа - За життя" є безумовним лідером серед всіх парламентських політсил, - результати трьох соціологічних опитувань в кінці грудня

Фото з відкритих джерел

Найбільші соціологічні служби - КМІС, Фонд "Демократичні ініціативи" та "Українська соціологічна група" - провели в грудні опитування електоральних настроїв населення на парламентських виборах.

За даними трьох досліджень, лідером симпатій українців стала партія "Опозиційна платформа - За життя".

Так, за даними дослідження Київського міжнародного інституту соціології, яке було проведено з 17 по 23 грудня, за партію "Опозиційна платформа - За життя" готові проголосувати 23,1% респондентів. Далі слідує "Слуга народу" - 20,9%. За "Європейську солідарність" проголосують 14,1% респондентів, а за "Батьківщину" - 9,8%. Замикають список партій, що пройшли в Раду, "Радикальна партія Ляшка" - 6,1% і "Українська стратегія Гройсмана" - 5,2%.

Фото з відкритих джерел

Результати щодо інших політсил виглядають наступним чином:

"Сила і честь" - 4,4%, "Голос" - 3,2%, "Свобода" - 2,8%, "За майбутнє" і "Партія Шарія" - по 2,3%, "УДАР" - 2,2%, "Опозиційний блок" - 1,8%, "Наш край" - 0,8%, "Пропозиція" і "Самопоміч" - 0,4%.

При цьому, за даними КМІС, якби вибори президента відбувалися найближчої неділі, то більшість проголосувала б за нинішнього главу держави Володимира Зеленського - 27%. За ним слідує Юрій Бойко - 14,7%, Петро Порошенко - 13,7%, Віктор Медведчук - 8,7%, Юлія Тимошенко - 7,5%, Олег Ляшко - 6,3%, Володимир Гройсман - 5,5%, Сергій Притула - 4,1%, Дмитро Разумков - 3,4%, Віталій Кличко - 2,2%, Олег Тягнибок - 1,7%, Олександр Вілкул - 1,2%, Андрій Білецький - 0,9%, Ігор Палиця - 0,8%.

Фото з відкритих джерел

З 17 по 23 грудня 2020 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв'ю з використанням планшетів (САРРЕ) опитано 1200 респондентів, які проживають у 85 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за триступінчастою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому щаблі, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, контрольованій українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без урахування дизайн-ефекту) не перевищує: 2,9% - для показників, близьких до 50%, 2,5% - для показників, близьких до 25%, 1,9% - для показників, близьких до 12%, 1,3% - для показників, близьких до 5%.

Нагадаємо, за даними опитування, проведеного "Українською соціологічною групою" з 16 по 23 грудня, за "Опозиційну платформу - За життя" готові проголосувати 23,8% опитаних. Далі слідує "Слуга народу" - 21,9%. За "Європейську солідарність" віддали свої голоси 15,6% респондентів, за "Батьківщину" - 8,2%.

Фото з відкритих джерел

Раніше фонд "Демократичні ініціативи" оприлюднив своє опитування, згідно з яким "Опозиційна платформа - За життя" утвердилася в лідерах серед політичних партій.

Фото з відкритих джерел

Так, за результатами опитування, за "Опозиційну платформу – За життя" віддали б свої голоси 22,5% респондентів. Далі з істотним відривом слідує "Слуга народу" - 17,3%. На третьому місці з майже однопроцентним відривом - "Європейська солідарність" - 16,1%. За нею йде "Батьківщина" - 13,1%.