ООН висунула Зеленському персональні претензії за заборону телеканалів, які пов'язують із Медведчуком, - Зубченко

Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Доповідь Верховного комісара ООН, в якій піддано критиці дії президента Зеленського, а саме заборона телеканалів, які пов'язують з ОПЗЖ Медведчука, – це свого роду сигнал від світової спільноти. Так політичний публіцист Олександр Зубченко прокоментував у Facebook публікацію звіту моніторингової місії ООН з прав людини щодо України за період з 1 лютого по 30 квітня 2021 року.

"А сьогодні стався невеликий "облом", який матиме глобальні наслідки. Напередодні початку сесії Зеленському і компанії стали надходити погані сигнали", - повідомив публіцист.

"Верховний комісар ООН з прав людини назвав рішення президента Зеленського про закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK таким, яке "суперечить міжнародним стандартам у галузі прав людини". Звіт моніторингової комісії роздали на руки депутатам, які приїхали на Асамблею. Вийшло дуже незручно. Як може керівництво країни, яка нібито стоїть на сторожі європейської та загальносвітової цивілізації, " порушувати права людини?" - із сарказмом написав публіцист.

При цьому Зубченко підкреслив, що ООН висунула претензії не до Ради національної безпеки і оборони, а персонально до президента Володимира Зеленського.

"Треба сказати, щоб зрушити таку бюрократичну махину, як ООН, потрібно докласти колосальних зусиль. Але, як бачимо, це можливо. І ось тепер маховик зробив оборот і вдарив прямо по Зеленському. Зауважте, не по РНБО, рішенням якого прикривався президент України, а безпосередньо по ньому. ООН висунула претензії персонально до Зеленського за заборону телеканалів, пов'язаних з ОПЗЖ Медведчука", – зазначив публіцист.

За словами Зубченка, заборона телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK без суду і слідства – це порушення прав не тільки журналістів, а й глядачів.

"У принципі сам факт порушень був очевидним. Верховний комісар ООН просто констатував, що якщо закривати телевізійні канали без суду і слідства, апелюючи до анонімних роздруківок із телеграм-каналів, то це порушення прав людини. Прав журналістів, які залишилися без роботи. Прав глядачів, яким заборонили дивитися "неугодні канали", на яких часто виступали Медведчук та інші лідери "Опозиційної платформи – За життя", – констатував публіцист.

На думку Зубченка, звіт Верховного комісара ООН - це сигнал від світової спільноти, причому сигнал цей - з критикою Зеленського.

"Так, Офіс президента, природно, зробить вигляд, ніби "нічого не було". Продовжить розповідати про будівництво "університету майбутнього", який побудують на ВДНГ, неподалік того місця, де благополучно зарили в землю проект "Лікарня майбутнього" Віктора Ющенка", – поділився своїми припущеннями публіцист.

"Однак ще одну цеглинку у справу про незаконне закриття трьох телевізійних каналів закладено. І, думаю, пазл, зрештою, складеться. Найголовніше - це рівень. Тому що доповідь Верховного комісара ООН - це сигнал від світової спільноти. Тому не дивуйтеся, коли незабаром навіть західні ЗМІ називатимуть Зеленського "останнім диктатором Європи", - підсумував політичний публіцист Олександр Зубченко.