ООН планує зібрати для Афганістану понад 600 млн доларів, щоб запобігти гуманітарній кризі, - Reuters

Фото з відкритих джерел

Женевська конференція ООН має початися сьогодні в другій половині дня

Сьогодні, 13 вересня, ООН проведе у Женеві конференцію, щоб зібрати понад 600 млн доларів для запобігання гуманітарній кризі в Афганістані. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що більшість населення Афганістану була залежною від допомоги ще до захоплення влади талібами. Посадовці ООН та гуманітарні організації припускають, що, ймовірно, ця кількість зросте через посуху, брак грошей та їжі.

За даними Всесвітньої продовольчої програми ООН, 93% афганців, опитаних у серпні та вересні, не вживали достатньої кількості їжі здебільшого через те, що не мали доступу до готівки.

Новини за темою: МЗС домовилося з Катаром про евакуацію українців з Афганістану

Повідомляється, що високопосадовці ООН, зокрема очільник Міжнародного комітету Червоного Хреста Петер Маурер та міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас, відвідають Женевську конференцію, яка має початися сьогодні в другій половині дня.

Крім того, Всесвітня організація охорони здоров’я завдяки зібраним коштам також прагне підтримати сотні медичних установ, які під загрозою закриття.

Раніше представники "Талібану" заявили, що зустрілися в Кабулі із заступником генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартіном Гріффітсом. За їхніми словами, вони домовилися про надання гуманітарної допомоги Афганістану.