Олександр Колтунович: Віктор Медведчук рік тому подав законопроект про деолігархізацію, і він, на відміну від президентського, про реальну демонополізацію ринків

Олександр Колтунович Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" ще минулого року подав до Верховної Ради проект закону про економічну конкуренцію та зниження рівня монополізації, який, по суті, і є реальним законом про деолігархізацію. Про це, відповідаючи на запитання журналістів у кулуарах Верховної Ради, сказав народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Олександр Колтунович.

Нардеп підкреслив, що вважає "Слугу народу" найбільшою проолігархічною фракцією в парламенті.

"Вони скасували одному олігарху акциз на зелену енергетику, не підняли йому ренту на руду. Вони працюють на олігархів і відстоюють інтереси олігархів, ‒ зазначив Колтунович. - Ми з Віктором Медведчуком ще рік тому подали законопроект про деолігархізацію. Цей законопроект № 4122 був не про медіа, а про економічну конкуренцію, про демонополізацію ринків, зниження рівня монополізації та багато інших речей. Це те, що у світовій практиці якраз і є демонополізацією".

На думку парламентарія, законопроект про деолігархізацію, запропонований Президентом Володимиром Зеленським, в першу чергу спрямований не проти олігархів, а проти медіа.

"У нас під питанням деолігархізації йде питання медіасередовища-кому, як не закритим телеканалам, знати, що таке накат влади на свободу слова і на медіаринок. Якщо влада піде по беззаконню і буде розглядати за особливою процедурою кілька поправок, то нехай приймають ‒ ми внесемо постанову про скасування цього Закону. Ми не проти закону про демонополізацію, це закон правильний, ми рік тому ініціювали такий, Але ми не сприймаємо того, що влада цинічно закриває телеканали", – констатував Олександр Колтунович.