Одразу два суди розглядатимуть правомірність скасування призначення Тупицького суддею Конституційного суду

Олександр Тупицький Фото з відкритих джерел

Це питання буде розглядатися одночасно і Верховним, і Конституційним судами

Верховний Суд України не зупинив розгляд провадження за позовом Олександра Тупицького про оскарження Указу Президента Володимира Зеленського, яким було скасовано указ про призначення Тупицького на посаду судді Конституційного суду України. Про це повідомила представниця парламенту у КСУ, нардеп Ольга Совгиря, інформує "УНН".

"Велика палата Верховного Суду відмовилась зупинити провадження у справі за позовом Тупицького О.М. про скасування Указа Президента України від 27.03.2021 року № 124/2021, яким було скасовано Указ Президента про призначення позивача на посаду судді Конституційного Суду", - повідомила Совгиря.

Новини за темою: До суду направлено ще одну справу щодо Тупицького, - ДБР

Нардеп нагадала, що при цьому раніше Верховний Суд зупинив провадження також і в справі за позовом Тупицького, в якому було оскаржено Указ Президента України про відсторонення позивача від посади судді КСУ.

"Таким чином, тепер Конституційний Суд вирішить питання про правомірність відсторонення Тупицького О.М. від посади судді КСУ, а питання про правомірність скасування Указу про призначення його на посаду судді буде розглядатися одночасно і Верховним, і Конституційним судами", - додала Совгиря.

Новини за темою: Тупицькому обрали запобіжний захід у вигляді 45 тис. грн застави

Нагадаємо, в грудні 2020 року Володимир Зеленський підписав указ про тимчасове відсторонення голови Конституційного суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ. Тупицького підозрюють у введенні суду в оману і примушуванні свідка до відмови від надання свідчень. Обвинувальний акт у цій справі у травні передали до суду.

Згодом Конституційний Суд України розпочав розглядати відповідність Конституції указів Володимира Зеленського про відсторонення від посади та звільнення голови КСУ Олександра Тупицького.