Новою підозрою Медведчуку влада відволікає увагу від офшорного скандалу, - Чорний

Фото з відкритих джерел

Нова підозра голові "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату  Віктору Медведчуку - це спроба влади розправитися з лідером опозиції. Крім того, цю ситуацію влада використовувала, щоб відвернути увагу від офшорного скандалу президента Володимира Зеленського. Про це заявив народний депутат України від "Опозиційної платформи - За життя" Віктор Чорний.

"Я думаю що більшість народу України оцінює однозначно цю ситуацію як спробу політичної розправи над лідером опозиції. Нам потрібно сьогодні зробити висновки з того що відбувається. Перше, які б висновки зробив я. Єдиним лідером опозиції в Україні є Віктор Володимирович Медведчук. Друге. Спроби зламати Медведчука безперспективні, цього ніколи не буде, він як людина із залізною волею ніколи не відступиться від тих принципів, від тих ідеологій, які він проповідував. Третє. Треба розуміти, що Медведчук перебуває на передовій боротьби з Зе-владою, яка втратила будь-який зв'язок з реальністю. Вони намагаються зробити Віктора Володимировича Медведчука предметом торгу у своїх якихось домовленостях, але я вас запевняю, що для цієї влади це закінчиться погано, все матиме сумні наслідки для цієї влади. І ми це побачимо, я думаю, найближчим часом", - сказав Віктор Чорний.

За його словами, влада використала цю ситуацію, як можливість відвернути увагу народу від корупційного скандалу президента Зеленського.

"Знаєте, розуміти логіку цієї влади неможливо, тому що там немає програми, і немає принципів логічної поведінки. Вони приймають свої рішення несистемно. Тому, можливо, вони використовували цю ситуацію, як можливість відвернути від корупційного скандалу. Більш того, якщо ви звернули увагу, як вони з офшорним скандалом вчинили, вони зробили вигляд, що нічого немає - Ви знаєте, голову в пісок, як страус, - "ми нічого не знаємо", - зазначив депутат.

"Люди не розуміють, що, перебуваючи при владі, ніхто не має права займатися діяльністю, яка несумісна, в тому числі, з моральними принципами поведінки - коли Україна і український народ знаходяться на останньому місці в Європі за рівнем добробуту", - підкреслив Віктор Чорний.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ГБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченого кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нова підозра в державній зраді і сприяння тероризму, однак адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували майже 97 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.