Нормандська зустріч за участю Меркель може відбутися онлайн, - ЗМІ

Фото з відкритих джерел

Можливість проведення саміту обговорюють із серпня

Зустріч "нормандської четвірки" до закінчення повноважень канцлера Німеччини Ангели Меркель може відбутися в онлайн форматі через те, що досі не узгоджено підсумки можливого саміту. Про це повідомляє "Коммерсантъ".

Зазначається, що можливість нормандської зустрічі з серпня активно обговорюють політичні радники лідерів чотирьох країн. Як пишуть журналісти, майже два місяці політики не можуть узгодити проект підсумкової заяви майбутнього саміту.

Зокрема, пропозиції внесли Німеччина і Франція. Проте Росія досить сильно відредагувала документ, внаслідок чого компромісна версія заяви досі не готова.

Новини за темою: Україна хоче винести питання "Північного потоку - 2" на "нормандський формат", - Єрмак

Після наполягання Німеччини розпочато роботу над підсумковим документом можливого берлінського саміту. Росія спочатку була проти нього через те, що домовленості саміту в Парижі 2019 року досі невиконані. Тепер же Москва хоче прописати в документ згадку про невиконання рішення й необхідність врегулювання конфлікту на Донбасі в суворій відповідності з Мінськими угодами.

Утім, можливість проведення зустрічі "нормандської четвірки" до відставки Меркель остаточно не відкидає жодна зі сторін. За даними джерела журналістів, компромісом може бути проведення зустрічі в онлайн-форматі. Тоді не буде підписання підсумкового документа, за яким немає згоди.

Новини за темою: Мають бути домовленості: В Офісі президента назвали умову нормандської зустрічі

Нагадаємо, нещодавно керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна хоче провести нормандську зустріч до того, як каденція канцлера Німеччини Ангели Меркель завершиться. За його словами, консультації щодо цього питання тривають.