Німецькі ЗМІ: Українська влада застосовує проти опозиції репресивні заходи, не надаючи їм навіть видимість відповідності закону

112ua.tv

Українська влада застосовує проти опозиційних політиків репресивні заходи, навіть не намагаючись надати їм видимість відповідності закону. Про це йдеться у статті Anti-Spiegel

"З ініціативи Радбезу Зеленський, діючи в обхід усіх законів своєї країни, у лютому заборонив останні телеканали, які критикують уряд. Замість того щоб передати справу до компетентних органів або навіть до суду, він наклав санкції на мовників. Санкції, які президент може довільно оголосити проти будь-кого у своїй країні, хто йому не подобається, не передбачено в жодній державній правовій системі світу. Навіть найсуворіші диктатури використовують (фіктивні) процедури, щоб надати своїм репресивним заходам хоча б формальну видимість дій відповідності Закону. Україна більше себе цим не обтяжує", - йдеться у тексті.

Автор статті звертає увагу на те, що "всього через кілька днів Зеленський заблокував майже 500 веб-сайтів, які критикують уряд, і почав роздавати ордери на арешт опозиційних політиків. Крім того, Зеленський - знову з ініціативи Радбезу - ввів санкції щодо лідера опозиції в парламенті Віктора Медведчука та заморозив усі його активи. Це особливо "демократично" не тільки тому, що партія "Опозиційна платформа - За життя" в українському парламенті, Раді, є провідною опозиційною партією, а й тому, що вона збирається обігнати партію Зеленського за опитуваннями і стати найсильнішою партією в країні".

"Але і цього було недостатньо, лідеру опозиції Медведчуку були пред'явлені звинувачення і був виданий ордер на арешт, при цьому обвинувальний висновок не містив жодних доказів, тому суддя критикував прокурора під час судового розгляду за те, що він не надав жодних доказів для обвинувального висновку у справі на підставі секретності. Суддя іронічно запитав: "Чи є в Кримінальному кодексі України параграф із заголовком "Чесне прокурорське слово"?" Хоча прокурор не зміг надати жодних доказів, щоб довести свої твердження, суддя не звільнив Медведчука, а відправив його під домашній арешт. Так працює "верховенство Закону" у нинішній "демократичній" Україні", - йдеться у матеріалі. 

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, щодо телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.