Німецькі ЗМІ пишуть, що ситуацією з Медведчуком і свободою слова в Україні стурбований Сенат Франції

Голос UA

Після візиту в Україну і зустрічі з головою політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктором Медведчуком французькі сенатори Наталі Гуле і Жоель Герріо заявили, що повертаються до Франції з дуже чіткою і конкретною дорожньою картою, що стосується корупції і свободи слова в Україні. Про це пише популярний німецький інтернет-ресурс Ukraine Nachrichten.

Зокрема, французький сенатор Наталі Гуле підкреслила, що ці питання обов'язково будуть підніматися в Сенаті.

"Ми повертаємося до Франції з дуже чіткою і конкретною дорожньою картою, яка стосується дуже багатьох речей, пов'язаних з Україною. Це питання про децентралізацію, про корупцію і про свободу слова. І ви дуже скоро це побачите, ми це все розповімо нашим колегам у Франції, будемо домагатися виконання тих домовленостей, які ми тут обговорили", – сказала Гуле.

Представник Сенату Франції також зазначила, що їхній візит розпочався з відвідин посольства Франції в Україні та зустрічі з послом, де дипломатам, серед іншого, була доведена інформація про стурбованість Спілки журналістів Франції та ОБСЄ ситуацією зі свободою слова в Україні. Після цього сенатори зустрілися з Віктором Медведчуком, щоб з перших вуст почути, що відбувається в Україні.

"Скрізь, де ми були, всі нам про нього (Віктора Медведчука. - Ред.) говорили. І ми хотіли дізнатися від нього особисто, що відбувається. Ми вже це зрозуміли, ми вже знаємо, будемо обговорювати це з нашими колегами у Франції і взагалі все, що відбувається в Україні", – уточнила сенатор.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня. В ході судового засідання 2 вересня Печерський районний суд прийняв рішення про продовження термінів ув'язнення у вигляді домашнього арешту ще на 2 місяці, до 31 жовтня. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 82,5 тисячі матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.