Німеччина не піде на виверти при сертифікації "Північного потоку-2", - Держдеп США

"Північний потік-2" скоро запустять Фото з відкритих джерел

Старший радник з енергетичних питань Держдепу запевнив,що газопровід не буде запущений до завершення сертифікації

Старший радник з енергетичних питань Держдепу США Амос Хохштайн заявив, що Німеччина не піде на виверти і при сертифікації "Північного потоку-2" застосує всі норми Третього енергопакету. Газопровід не буде запущений до завершення сертифікації. Про це повідомляє "РБК-Україна".

"Я це питання піднімав з представниками уряду Німеччини. З моєї точки зору, це було б вивертом, щоб обійти умови, а не серйозний підхід до реального застосування норм (Третього енергопакету, - ред.)", - заявив Хохштайн, відповідаючи на питання, чи може Німеччина, встановити віртуальну точку передачі газу в морській 12-мильній зоні і обійти норми Третього енергопакету.

За словами радника, у нього був активний відвертий діалог з представниками німецького уряду.

"Я дуже сподіваюся, що там серйозно ставляться до спільної заяви США і Німеччини, тому в цьому відношенні проблем не виникне", - додав Хохштайн.

Він зазначив, що для сертифікації "Північного потоку-2" потрібно буде 6-7 місяців.

"У спільній заяві США і Німеччини німецький уряд сказав, що буде стежити за тим, щоб Третій енергопакет був врахований і в дусі, і в букві рішення. І ми, США, будемо продовжувати впливати на німецький уряд, щоб було саме так", - сказав він.

Раніше керівник Офісу президента Андрій Єрмак провів зустріч із заступником помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Робін Данніган. Сторони обговорили взаємодію в енергетичній сфері, включаючи "Північний потік-2" і ситуацію на Донбасі.