Нестор Шуфрич: Кримінальна справа проти Медведчука ‒ це замовне переслідування з боку влади

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Кримінальна справа, порушена владою проти голови Політради партії "Опозиційна платформа ‒ За  життя", народного депутата України Віктора Медведчука, має всі ознаки політично вмотивованого переслідування. При цьому прокуратура досі не навела вагомих аргументів на користь своєї позиції, крім того, є підозри, що влада впливає на рішення суду. Таку думку висловив народний депутат від ОПЗЖ Нестор Шуфрич біля будівлі Печерського районного суду міста Києва, де сьогодні розглядається продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту опозиційному політику Віктору Медведчуку.

"Ми бачимо ознаки явного політичного переслідування. Те, що сталося вчора, коли Віктора Медведчука і його адвокатів попередили про судове слухання з приводу продовження термінів розслідування лише за 48 хвилин до початку засідання, а потім 7 томів справи були розглянуті судом за 10 хвилин, ‒ це демонстрація абсолютного свавілля, невпевненості влади у своїх звинуваченнях, ‒ заявив Шуфрич. ‒ Сюди сьогодні приїхали народні депутати, є наші колеги з регіонів. Приїхали приблизно 500 осіб, які вимагатимуть справедливості щодо нашого товариша. Ми не просимо нічого іншого, крім справедливої оцінки того, що відбувається. І ми захистимо свої принципи, захистимо правоту нашого товариша. Ми сьогодні єдині як ніколи".

За словами Нестора Шуфрича, сьогодні такі знані правознавці, як Олександр Лавринович, Віталій Журавський, заявляють, що справа проти Медведчука не має під собою жодної доказової бази і є виключно надуманою, політично мотивованою, а її мета ‒ вплинути на позицію незгодного із лінією влади впливового політика.

"Це не що інше, як переслідування опозиції за інакодумство. Переслідування людини, яка вимагає миру, підвищення добробуту населення і зниження комунальних тарифів. Адже люди сьогодні доведені до злиднів, але влада не хоче, щоб ми про це говорили, намагається нас залякати, ‒ зазначив Шуфрич. ‒ Але ми сподіваємося, що під тиском аргументів адвокатів Віктор Медведчук буде звільнений і зможе повернутися працювати до Верховної Ради".

За словами нардепа, партія "Опозиційна платформа ‒ За життя" вимагає відкритого та справедливого судового процесу, під час якого стане ще більш очевидною безпідставність звинувачень проти її лідера.

"Влада розуміє, що у них немає жодних аргументів, немає обґрунтованих звинувачень. Тому ми припускаємо, що вони діють через ручне судочинство, впливають на рішення суддів. У такому разі про об'єктивність говорити не доводиться. Ми закликаємо до відкритого судового процесу. Впевнені, якщо дотримуватимуться закону, то Віктор Медведчук буде виправданий і звільнений", ‒ підкреслив Нестор Шуфрич.