Не дають тобі працювати - встань і вийди: Качний про роботу Степанова в МОЗ

Народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Олександр Качний

фото- з відкритих джерел

ОПЗЖ раніше голосувала за Степанова на пост очільника МОЗ, оскільки очікувала форматування реформ Супрун, каже нардеп

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов нічого не змінив у реформі охорони здоров'я, не змінив закладені його попередницею Уляною Супрун основи. При цьому, якщо головний санлікар країни Віктор Ляшко стане головою МОЗ, він лобіюватиме інтереси Заходу на цій посаді.

Так в ефірі "Першого Незалежного" нардеп від ОПЗЖ Олександр Качний прокоментував можливе призначення Ляшка на посаду голови МОЗ замість Степанова.

За його словами, боротьба за міністерське крісло триває вже не перший місяць.

"Потрібно сказати, що це не якесь гуманітарне або якесь для нас важливе крісло для здоров'я людей - це великий фінансовий вузол, там великі гроші зав'язані, величезна кількість грошей, які надходять на закупівлі ліків, на закупівлі обладнання, на закупівлі вакцин. І ми бачимо, що всі хочуть взяти участь у цьому великому процесі. Звичайно, зараз влада повинна когось знайти крайнім і зробити когось цапом-відбувайлом. Дуже підходить кандидатура Степанова, тому що він не представляє зараз соросине крило так зване. Тобто тих людей, які є лобістами західних корпорацій медичних, які завела ще сюди Супрун, а ось якраз Ляшко - це яскравий представник цього напрямку, цієї частини нашого парламенту і частини Кабміну, і всього того, що ми називаємо західним лобі, і Ляшко - це є кандидатура, яку вони рухають", - сказав нардеп.

Новини за темою: COVID-сертифікат в Україні впровадять до 1 липня, - Степанов

Також, за його словами, Степанов - такий же бізнесмен-чиновник, як і було до нього. Однак, Качний не збирається голосувати за кандидатуру Ляшка на пост керівника МОЗ.

"Чи потрібно прибирати зараз Степанова? Моя думка, що Степанов зараз не впорався, і коли ОПЗЖ голосувала за нього, мені аргументували це саме тим, що він буде боротися з реформами Супрун, він буде тією людиною, яка буде протистояти тому, що занесла Супрун сюди негативного. Саме Супрун з усім цим соросиним лобі. Але те, що я побачив, і цей час, мені вже достатньо часу, щоб я зробив висновки. Нічого він у боротьбі з цими реформами Супрун не зробив, його поїздка до Індії показала, що він такий же бізнесмен-чиновник, як і ті, які працювали до нього", - заявив політик.

Ще Качний стверджує, що Степанов не виконав головного - підняття зарплати медикам і надання їм певних соціальних гарантій.

"У нас зараз немає прем'єр-міністрів і міністрів, у нас є Офіс президента і люди, які в Офісі відповідають за кожне міністерство. Заступники керівників, департаментів - ось сьогодні реальна влада в країні виконавча. Вони якраз довели ситуацію до тієї, в якій ми зараз знаходимося. Але я вважаю, якщо ти міністр, якщо тебе поставили на таку високу політичну посаду, і ти бачиш, що тобі не дають працювати, - не потрібно прилаштовуватися, не потрібно приліплюватися до цього всього, щоб бути в теплому процесі. Не дають тобі працювати, не дають робити реформу - встань і вийди", - повідомив представник ОПЗЖ.

Він додав, що буквально місяць тому поставив свій підпис під зняттям міністра Степанова з посади. При цьому, голосувати за Ляшка на пост керівника МОЗ Качний теж не планує.

Нагадаємо, питання можливої відставки міністра охорони здоров'я Максима Степанова зможуть розглянути не раніше 18 травня, оскільки до цього часу Верховна Рада не проводитиме позачергових засідань. Про це заявив спікер українського парламенту Дмитро Разумков.