Національний банк України призначив нового директора департаменту фінансової стабільності

НБУ

Ним стала Первін Дадашова, яка з 17 вересня 2021 року виконувала обов'язки директора департаменту

Національний банк України призначив нового директора департаменту фінансової стабільності. Ним стала Первін Дадашова, яка з 17 вересня 2021 року виконувала обов'язки директора департаменту. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначається, що до сфери компетенції новопризначеного директора належатиме, зокрема:

  • моніторинг системних ризиків фінансового сектора, підготовка рекомендацій для мінімізації таких ризиків;
  • підготовка звіту про фінансову стабільність та інших регулярних публікацій Національного банку з тематики фінансового сектора України;
  • розроблення та підтримання моделей для калібрації та оцінки ефектів застосування макропруденційних інструментів;
  • розроблення та підтримання макромоделей стрес-тестування фінансового сектора;
  • розроблення моделей стрес-тестування окремих банків, координація процесу стрес-тестування;
  • участь у розробці нових регуляцій для банків та небанківських фінансових установ, кількісна оцінка ефекту нових регуляцій;
  • аналітична та адміністративна підтримка діяльності Ради з фінансової стабільності, Комітету з фінансової стабільності Національного банку та координація робіт з питань фінансової стабільності;
  • комунікація із представниками фінансового сектора, державними органами, міжнародними фінансовими організаціями та іншими центральними банками з питань фінансової стабільності.

Новини за темою: Як будуть працювати банки в Україні під час довгих вихідних у жовтні: Роз'яснення від НБУ

"За час роботи у Нацбанку Первін Дадашова не тільки отримала чималий досвід координування процесів із забезпечення та підтримки фінансової стабільності, а також зробила значний внесок у розбудову макропруденційної політики центробанку. Щиро вітаю її з призначенням. Упевнений, що разом із командою департаменту вона примножить здобутки Національного банку в сфері забезпечення фінансової стабільності", - прокоментував заступник голови Національного банку Сергій Ніколайчук.

Департамент фінансової стабільності входить до блоку "Монетарна стабільність", що підпорядковується заступнику голови НБУ Сергію Ніколайчуку за вертикаллю підпорядкування.

Нагадаємо, голова НБУ Кирило Шевченко заявив, що, залежно від формату обмежень, економіка України втратить від 0,4 до 0,6 в.п. зростання ВВП.