НАТО закликає Україну посилити верховенство права відповідно до стандартів Альянсу, - голова представництва Вінніков

Цензор.нет

Альянс також продовжує стежити за діями військ РФ біля кордонів України

НАТО закликає Україну зміцнити її демократичні інституції, посилити верховенство права та розвинути можливості з безпеки відповідно до стандартів Альянсу. Про це на всеукраїнському форумі "Україна 30. Безпека країни" заявив глава представництва НАТО в Україні Александр Вінніков, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Союзники вітають, що в останні роки річні національні програми України стали більш стратегічними та орієнтованими на результат. Це важливо, тому що за відсутності стратегічного режиму є ризик зриву реформ та руйнування цінностей, як сталося після 2010 року. Союзники закликають Україну надалі зміцнити її демократичні інституції, посилити верховенство права та розвинути можливості з безпеки та захисту відповідно до стандартів, принципів та найкращих практик НАТО", - сказав Вінніков.

Глава представництва зазначив, що з часів Революції Гідності в реформах в Україні було досягнуто більше прогресу, ніж за 20 років до цього, зокрема у секторі безпеки та оборони.

Також він запевнив, що НАТО підтримує амбітний і великий порядок денний реформ України, який принесе користь громадянам країни і допоможе просуванню її євроатлантичних прагнень.

Окрім того, Вінніков наголосив, що Альянс продовжує стежити за діями військ РФ біля кордонів України.

"Як сказав генеральний секретар НАТО минулого тижня, тисячі російських військ залишаються в та навколо України. Ми також бачимо, що Росія зберегла багато зброї та обладнання і впроваджує обмеження у Чорному морі, включаючи обмеження доступу до Азовського моря через Керченську протоку. НАТО залишається пильним, і ми ретельно стежимо за подіями", - підкреслив він.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час форуму "Україна 30" заявив, що вступ України до НАТО є історично неминучим.