Наступу Росії і захоплення нових територій України не буде, - Резніков

Міністр оборони України Олексій Резніков

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій

Він нагадав, що в Україні близько 400 тисяч ветеранів, які пройшли через фронт і готові захищати свою землю

Міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв'ю "Голосу Америки" під час візиту до Вашингтона заявив, що на його думку великого наступу Росії і захоплення нових територій України не буде. Про це повідомляє "Українська правда".

"Не вірю в це. Тому що давайте не забувати: ми за 8 років цієї війни навчилися захищатись. Наші Збройні сили на високому рівні, особливо Сухопутні війська. Я мав честь з генералом Залужним головнокомандуючим чотири дні провів в зоні ООС, спілкуватись з командирами, з солдатами бути в окопах. Там настрій абсолютно бойовий, впевнений в собі, люди вміють захищати країну", - зазначив Резніков.

Він нагадав, що в Україні близько 400 тисяч ветеранів, які пройшли через фронт і готові захищати свою землю.

"Тому такого легкого проходу, як це було 2014 році, не буде вже. Сьогодні люди знають що таке пролита кров і як проливати кров ворога теж знають і вміють це робити", - сказав Резніков.

Міністр оборони повідомив, що дані української розвідки співпадають із даними європейської та американської розвідок про зосередження військ Росії поблизу України, а от "оцінки можуть бути різними".

"Для нас важливо, що нарешті вони почали бити на сполох публічно і завдяки в тому числі засобам масової інформації, Washington Post, Politico та іншим, це привернуло увагу всього світу", - сказав глава Міноборони.

На його думку, Росію можуть стримати лише рішучі кроки Заходу та висока ціна агресії проти України. 

"Навіть в складній ситуації я шукаю позитив. В загрозі я бачу позитив що це привернуло увагу цивілізованого світу і зараз починається реакція, яка дає нам шанс продемонструвати агресору, що ціна цієї агресії для нього буде непомірною", - заявив глава Міноборони.

Раніше Рєзніков заявив, що питання вступу України до НАТО наразі не стоїть на порядку денному. Водночас міністр вважає, що наша держава повинна й надалі виконувати всі умови для інтеграції.