Новини » Політика Читать эту новость на русском

"Нафтогаз" допустили до участі у сертифікації "Північного потоку - 2"

Окрім "Нафтогазу" у сертифікації братиме участь "Оператор ГТС України"

"Північний потік-2"

Фото з відкритих джерел

Німецький регулятор BNetzA схвалив участь "Нафтогазу" у процедурі сертифікації "Північного потоку-2". Компанія надасть свою позицію вже найближчим часом. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова правління НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко.

"Сьогодні німецький регулятор схвалив запит "Нафтогазу" у процедурі сертифікації Nord Stream 2 AG. Компанія вітає це рішення, адже тепер регулятор повинен враховувати нашу позицію та аргументи. Це також дасть змогу дізнатися про позицію та аргументи Nord Stream 2 AG, що означатиме більшу прозорість процесу", - заявив Вітренко.

Водночас, за його словами, компанія планує виступити проти сертифікації "Північного потоку-2", оскільки наразі він не відповідає законодавству Європи.

"Ми готові надати свою позицію вже найближчим часом. Вона ґрунтується на тому, що "Північний потік-2" не може бути сертифікований без його повної відповідності європейському законодавству", - зауважив Вітренко.

Новини за темою: Запуск "Північного потоку - 2" може відбутися на початку 2022 року

Крім того, голова Оператора ГТС України Сергій Макогон повідомив, що компанія також візьме участь у сертифікації "Північного потоку-2".

"Вітаю рішення німецького федерального мережевого агентства (BNetzA), яке допустило до участі в процесі сертифікації газопроводу "Північний потік-2" компанію "Оператор ГТС України", - написав у своєму Facebook Макогон.

За його словами, німецький регулятор підкреслив, що Оператору ГТС відведено окрему роль як компанії, яка має унікальну експертизу у питанні транспортування газу до Євросоюзу.

Макогон наголосив, що участь Оператора ГТС у сертифікації "Північного потоку-2" - це відповідальність компанії перед українськими споживачами. За його словами, російський газопровід, окрім енергетичної, несе і загальну загрозу для України та ЄС.

Нагадаємо, наприкінці жовтня повідомлялося, що НАК "Нафтогаз України" та Оператор ГТС можуть отримати право дорадчого голосу під час сертифікації російського газопроводу "Північний потік-2".