НАБУ порушило кримінальну справу проти Шмигаля і членів Кабміну

Голова Кабміну Денис Шмигаль Фото з відкритих джерел

Прем'єра і членів Кабміну підозрюють у недбалості під час виділення коштів з Covid-фонду на інші сфери держуправління

Національне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження за фактом можливої недбалості прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля та членів Кабінету міністрів під час виділення коштів з Covid-фонду на інші сфери держуправління, всупереч вимогам закону. Про це повідомили в Офісі генпрокурора, передають "Українські новини".

Справу порушили 2 липня на виконання рішення Вищого антикорупційного суду, який зобов'язав розпочати таке розслідування.

"Рішення суду виконано", - зазначили у відомстві.

Як йдеться в матеріалах, 25 травня до НАБУ надійшла заява, в якій позивач заявив про вчинення прем'єр-міністром і членами Кабінету міністрів кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 210 ("Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету або надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням") і ч. 2 ст. 367 ("Службова недбалість") Кримінального кодексу.

Під службовою недбалістю мається на увазі виділення коштів з фонду для боротьби з коронавірусом на інші сфери державного управління. Однак НАБУ відмовилося зареєструвати це кримінальне провадження.

Після відмови НАБУ заявник подав скаргу до суду. 15 червня ВАКС частково задовольнив її та зобов'язав НАБУ розпочати розслідування.

Нагадаємо, згідно з даними за липень минулого року, Міністерство охорони здоров'я отримало тільки шосту частину грошей з фонду для боротьби з коронавірусом. Решту грошей було розподілено на потреби різних міністерств. Зокрема, МВС отримало додатково 2,7 млрд грн на зарплати поліцейським, прикордонникам та Нацгвардії.

Також повідомляли, що торік Державне агентство автодоріг України ("Укравтодор") використало 25,7 млрд грн з фонду для боротьби з коронавірусом.