На вимогу Києва Google заблокував цитату зі... звинувачення Медведчуку

Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Відеохостинг YouTube, що належить американській корпорації Google, заблокував на вимогу влади України відео телеканалу "Перший Незалежний" з коментарем Дмитра Скворцова, в якому публіцист розбирає обвинувальну промову представника Генеральної прокуратури України на суді над Віктором Медведчуком. За посиланням на YouTube висвічується лише назва ролика: "Цитата, яка звучала в звинуваченні Віктору Медведчуку, взята з промови Шептицького".

Сама ж процитована прокурором промова Шептицького була присвячена т. зв. "Акту проголошення Української держави" від 30 червня 1941 року, підписаному першим заступником голови ОУН С. Бандери Ярославом Стецьком.

Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

- Справа в тому, що я повідомив обставини, в яких була проголошена ця промова в Львівському уніатському соборі "Святого Юра", – пояснює Скворцов. - Це були дні заняття Львова гітлерівськими військами і, відповідно, дні львівських погромів. Всім цим і ознаменувався т. зв. "Акт відновлення Української держави" від 30 червня 1941 року, з нагоди якого і склав свою промову Шептицький. Довелося нагадати, що в акті том звучали наступні славослів'я фюреру і його "переможної" армії: "Українська Держава буде тісно взаємодіяти з Націонал-Соціалістичною Великогерманией, що під проводом вождя Адольфа Гітлера творить новий лад в Європі і світі... Українська Національно-революційна Армія, яка буде творити на українській землі, боротиметься далі спільно з союзною німецькою армією... за Суверенну Соборну Українську Державу і новий лад у всьому світі".

Минуло 80 років. І сьогодні в місті-герої Києві, представник Генпрокуратури "суверенної соборної Української держави" цитує слово гітлерівського колабораціоніста, уніатського митрополита Шептицького, на славу вищенаведеного акту. Цитує у своїй обвинувальній промові проти лідера опозиції (в тому числі, опозиції державному курсу на реабілітацію нацистських злочинців).

Відсилаючи підсудного до великої спадщини уніатського Біскупа, представник прокуратури України, очевидно, закликав лідера опозиції: "Караністю, солідарністю, совісним виконанням обов'язків доведіть, що ви дозріли для державного життя" (прив'язка за часом на відео судового засідання-00:52 хв.).

Найцікавіше, що в оригіналі промови Шептицького відразу ж слідом за цитатою, яку навів прокурор під час суду, Шептицький вітає гітлерівські війська і називає армію нацистів "визволителькою". "Звитяжну німецьку армію вітаємо як визволительку від ворога. Встановленої влади надаємо гідний послух"– - свідчить пряма цитата.

Фото з відкритих джерел

Скворцов з цього приводу іронізує, що, мовляв, прокурор "не помітив просто", як Шептицький запевняє у вірності нацистів і прославляє гітлерівську армію:

- Як "не помітила" українська влада марш на честь благословленої Шептицьким дивізії СС, поки її носом не ткнули Німеччина та Ізраїль. Лише на третій день прес-секретар МЗС визнав, що "невдобно вийшло". Взагалі, погодьтеся, символічно, що "підозра" була виписана Медведчуку саме 9 травня – в день, коли в 1945 році наші діди знищили тих, кому співав дифірамби Шептицький, і на чию честь при Зеленському крокують по Україні факельні марші. Так що і цей суд, над яким просто сміються і професійні юристи, і звичайні люди, цілком можна розглядати і як помсту за те, як гідно ОПЗЖ Медведчука відзначила День Перемоги 9 травня. І теж - по всій, виявляється, не до кінця ще окупованій, Україні. Про це я і говорив у відео-коментарі.

Але на відміну від посольств, "небажаний" ролик, виявляється, можна "прикрити".

При цьому публіцист висловлює здивування тим, як швидко (не минуло й доби) Google відгукнувся на вимогу України – не минуло й доби. Передчуваючи це, Скворцов скачав ролик і виклав на власному каналі.

- Як ви думаєте, черговий прокол Генпрокуратури у справі Медведчука, це єдина причина блокування відеоролика? - цікавиться кореспондент News24.ua у Дмитро Скворцова.

- Думаю, головна причина: під будь-якими приводами при будь-якій можливості затикати будь-які голоси, що викривають дане судилище, взагалі репресії щодо сім'ї Віктора Медведчука і Оксани Марченко, їх однопартійців, телеканалів, що надають їм майданчик, кого б-те не було, що підтримує реальну опозицію. А таких, судячи з останніх рейтингів (за якими ОПЗЖ вже виходить на друге місце з 20,3 %) по всій Україні мільйони. У тому числі, до речі, і ті півмільйона жителів Донбасу (в цілому підтримав ОПЗЖ), яким "заткнули рот", не давши проголосувати на останніх виборах.

Нагадаю, напередодні провального для влади суду над Медведчуком інший суд - Апеляційний - визнав незаконною постанову Центральної виборчої комісії про скасування чергових місцевих виборів на частині територіях Донецької та Луганської областей 25 жовтня 2020 року. Тепер партія Медведчука вимагає невідкладного проведення виборів у 18 громадах на сході України. І такі вибори, якщо влада змушена буде піти на них, стане оглушливою відповіддю виборців на репресії щодо опозиції.