На тлі міграційної кризи Польща може закрити кордон з Білоруссю, - прем'єр-міністр

Матеуш Моравецький

EPA-EFE

За його словами, білоруські військові закликають мігрантів із ножами нападати на польських прикордонників

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький на прес-конференції в Таллінні заявив, що на тлі міграційної кризи його уряд готовий до посилення санкцій щодо Білорусі, зокрема закриття прикордонних переходів для припинення транспортування вантажів через сусідню країну. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Польща зіткнулася віч-на-віч з війною нового типу, в якій зброєю використовуються як мігранти, так і неправдива інформація. Людей з Близького Сходу використовують як живий щит, штучно нагнітається енергетична криза. Це гібридна війна, тиск на східний кордон ЄС наростає", - заявив Моравецький.

Він зазначив, що особливу тривогу викликає ситуація на кордоні з Білоруссю, де "діяльність білоруських військових може призвести до загострення ситуації".

"Ми готові до всього. Готові і до ескалації санкцій, закриття прикордонних переходів, щоб не було можливості транзитного перевезення вантажів", - наголосив Моравецький.

Новини за темою: Польща планує закрити залізничне сполучення з Білоруссю

За його словами, влада Білорусі все ще перешкоджає громадянам Іраку та інших близькосхідних країн повернутися на батьківщину, а військові закликають їх із ножами нападати на польських прикордонників.

"Ми дедалі більше думаємо про встановлення більш жорстких санкцій, ми думаємо над тим, що повинні закрити з боку Польщі кордон із Білоруссю. Але водночас у нас є певні правила, і ми повинні просуватися в ескалації своїх санкцій поетапно, хочемо дати Лукашенку можливість організувати повернення людей", - сказав глава польського уряду.

Нагадаємо, нещодавно прем'єр Польщі Моравецький заявив, що країна готова профінансувати повернення додому всіх нелегальних мігрантів, які перебувають на кордоні з Білоруссю. Однак пускати їх на територію Польщі не будуть.