На території ОРДЛО закривають школи та виші, - Денісова

Людмила Денісова Фото з відкритих джерел

Це призведе до порушення права на освіту дітей, які проживають на території ОРДЛО

На тимчасово непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей місцева адміністрація за вказівкою РФ закриває заклади освіти: школи, профтехучилища, технікуми та виші. Про це заявила уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

"Правозахисні організації інформують мене, що у 2021 році на тимчасово окупованих територіях будуть закриті та оптимізовані Свердловський професійний будівельний ліцей, Свердловський коледж кулінарної майстерності, Стаханівський педагогічний коледж, Луганський професійно-технічний коледж, Коледж технологій та дизайну та Коледж Луганського державного педагогічного університету, Ясинуватський коледж Донецької академії управління та інші. У містах Луганськ, Антрацит, Слов'яносербськ, Красний Луч, Свердловськ будуть закриті 5 шкіл, ще 3 - реорганізовані", - написала Денісова.

За її словами, це призведе до порушення права на освіту дітей, які проживають на території ОРДЛО і не мають змоги виїхати на підконтрольну уряду України територію.

"Закликаю Моніторингову місію ООН з прав людини в Україні та Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні відреагувати на факти порушення прав дітей на освіту з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей", - наголосила Денісова.

Нагадаємо, терміни вступної кампанії на бюджет для учнів з тимчасово непідконтрольних територій можуть бути продовжені через те, що НЗФ забороняють абітурієнтам виїжджати з ОРДЛО для вступу. До цього Україна продовжила терміни прийому документів від абітурієнтів з окупованих територій Донбасу на підготовчі курси для вступу до вишів до кінця червня.