На саміті Україна - ЄС буде прийнято проривні рішення, що стосуються практичної інтеграції України, - Кулеба

Україна боротиметься за надання європейської перспективи

Дмитро Кулеба

Фото з відкритих джерел

На саміті Україна-ЄС, який пройде 12 жовтня в Києві, буде прийнято кілька конкретних проривних рішень, які стосуватимуться практичної інтеграції України. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Буде кілька конкретних проривних рішень, які стосуватимуться нашої практичної інтеграції. Ця інтеграція принесе конкретні економічні вигоди для українського бізнесу і громадян", - сказав Кулеба.

Глава МЗС України підкреслив, що Україна буде боротися за надання європейської перспективи, але додав, що "треба реалістично оцінювати фінал боротьби".

"Ми, безумовно, тиснемо на ЄС, вимагаємо надати нам європейську перспективу. Але я думаю, що треба реалістично оцінювати фінал боротьби і готовність ЄС до включення саме цього положення на саміті 12 жовтня. Тим не менш, ми будемо боротися за це", - запевнив він.

Новини за темою: Зеленський зустрівся з головою Єврокомісії: Обговорили підготовку до саміту ЄС - Україна

Водночас Кулеба висловив упевненість у тому, що Україна буде членом НАТО.

"У мене немає жодних сумнівів, що Україна буде членом НАТО. Це політичне рішення, і це питання часу і балансу, який створиться в певний момент в євроатлантичному просторі", - пояснив він.

Нагадаємо, нещодавно в офісі президента України озвучили очікування від саміту Україна-ЄС. Серед іншого, важливим буде політичний блок питань - підтримка з боку ЄС суверенітету і територіальної цілісності України.