На непідконтрольних територіях і вздовж кордону перебувають 75 тисяч військових РФ, - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський Офіс президента України

Президент вважає зменшення кількості російських військ дуже повільним

Президент України Володимир Зеленський заявив, що зменшення кількості російських військових уздовж кордонів і на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу відбувається повільно, тому загроза ескалації з боку РФ існує. Про це він повідомив під час прес-конференції.

За словами президента, 75 тисяч російських військових залишаються на окупованих територіях і біля кордону.

"Ми бачимо поки що, попри те, що було збільшення і контингенту, і техніки в тимчасово окупованому Криму і на тимчасово окупованих частинах Донбасу... а також було збільшення військових і техніки вздовж лінії кордону між Росією і Україною - з цього всього ми бачимо поки що 75 тисяч людей і техніки, яких ми спостерігаємо на сьогодні", - сказав Зеленський.

При цьому він додав, що лише 3,5 тисячі військових РФ розпочали відведення. "Ми наголошуємо - і наша розвідка, і наші професійні військові - ми бачимо тільки 3,5 тисячі військових, які розпочали відведення і пішли з території тимчасово окупованого півострова Крим. Більше ніде ми поки що зменшення не бачимо. Вважаємо, що зменшення це повільне і тому ймовірна загроза може бути", - висловився президент.

Новини за темою: США дуже уважно стежать за відведенням військ РФ від кордонів України, - держсекретар

Нагадаємо, нещодавно голова Розвідувального управління Міноборони США Скотт Беррьє заявив, що Росія посилює довгострокову військову присутність у Криму. За його словами, РФ хоче заявити про її рішучість утримувати тимчасово окупований півострів.