МЗС України працює над укладанням двосторонніх угод про визнання COVID-паспортів, - Кулеба

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба

МЗС України

Очільник МЗС зазначає, що ця ініціатива передусім стосуватиметься сусідніх з Україною країн

Міністерство закордонних справ України працює над укладенням двосторонніх угод про визнання національних сертифікатів вакцинації. Про це на онлайн-брифінгу повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми хочемо ще більших спрощень і тому активно зараз працюємо над укладенням двосторонніх угод про визнання національних сертифікатів про вакцинацію. Ви бачили в новинах, що ми вже домовилися про укладення такої угоди з Угорщиною. Учора я обговорював це питання з Молдовою та Грузією, зі своїми колегами, міністрами закордонних справ цих країн. Ми будемо працювати над цими спрощеннями, а також з усіма іншими країнами, які виявлять бажання укласти таку угоду до встановлення на загальноєвропейському рівні механізму цих сертифікатів вакцинації", - сказав Кулеба.

Він зазначає, що ця ініціатива передусім стосуватиметься сусідніх з Україною країн, які є популярними напрямами для громадян України.

"Станом на сьогодні, 18 травня, для громадян України відкрито кордони 107 країн світу. З часу нашого попереднього брифінгу 26 березня в'їзд подорожуючим з України дозволили додатково три країни. Це Греція, Кіпр та Сейшельські острови. Усі вони є популярними туристичними напрямами для українців", - додав Кулеба.

За словами очільника МЗС, умови в'їзду можуть включати дотримання протиепідемічних вимог, зокрема надання негативних результатів ПЛР-тесту, тестування в аеропорту та обов'язковий карантин.

Раніше повідомлялося, що Україна домовились укласти угоду про взаємне визнання сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 з Молдовою і Угорщиною.