МЗС України направило ноту протесту Нікарагуа за "угоду" про співпрацю з Кримом

МЗС України

Фото з відкритих джерел

Дипвідомство закликає уряд Нікарагуа скасувати всі неправомірні рішення

Міністерство закордонних справ України направило ноту протесту уряду Нікарагуа через "угоду" країни з окупаційною владою Криму в торгово-економічній сфері. Про це повідомила перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова в коментарі "Крим.Реалії".

Зазначається, що з 28 червня по 4 липня в Нікарагуа відбувся візит представників незаконної влади тимчасово окупованого Криму. Під час цього була підписана "угода" про співпрацю. Своєю чергою, МЗС України закликає уряд Нікарагуа скасувати всі неправомірні рішення.

Окупанти заявляли, що "угода" з Нікарагуа відкриває їм шлях до постачання до Криму рому, мʼяса, кави, фруктів, сигар, металургійної продукції тощо. Також ішлося про нібито сприяння розвитку туризму.

Як розповіла Джапарова,  зв'язку з цією ситуацією в Україні опрацьовується можливість запровадження санкцій. "Ми налаштовані рішуче захищати наш суверенітет і територіальну цілісність. Зокрема, опрацьовуємо питання про запровадження персональних санкцій до осіб, причетних до порушення законодавства України", - сказала чиновниця.

Новини за темою: У МЗС стверджують, що Росія розмістила у Криму потенційні носії ядерної зброї

Нагадаємо, в лютому Верховна Рада України ухвалила проект постанови про затвердження санкцій проти Республіки Нікарагуа. Тоді 5-річні санкції підтримали 322 нардепи.