МЗС РФ розраховує на реакцію Білого дому на закриття трьох телеканалів в Україні

Фото з відкритих джерел

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що розраховує отримати від Адміністрації президента США коментар з приводу закриття в Україні трьох телеканалів - "112 Україна", NewsOne і ZIK. Відповідну заяву МЗС РФ опубліковано на офіційній сторінці в Facebook

На думку представника МЗС РФ Марії Захарової, після того, як Білий дім розглянув питання свободи преси в Китаї, Адміністрація США зобов'язана звернути свою увагу і на закриття трьох телеканалів Україні. 
 
"Білий дім зробив заяву з вимогою до Китаю припинити утиски вільної преси, звільнити засновника видання Apple Daily, що відбуває 20-місячний тюремний термін, і розморозити банківські рахунки медіахолдингу Next Digital. Американські експерти, які опікуються Адміністрацією США, трактують це як натяк бізнесу згорнути діяльність у Гонконзі. Питання. Коли очікувати таких натяків з боку Білого дому через закриття трьох незалежних телеканалів в Україні", - йдеться у повідомленні. 
 
Також прес-служба російського МЗС опублікувала низку питань, на які раніше Білий дім не відреагував. 

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NEWSONE і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, щодо телеканалів застосовано санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах " 112 Україна", NEWSONE і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відімкнула телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NEWSONE і Zik.

За останні 2 місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 37 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів. При цьому у звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини "Огляд ситуації у сфері прав людини в Україні" зазначено, що рішення про накладення санкцій на народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Тараса Козака, а також закриття телеканалів "112 Україна", NEWSONE і ZIK суперечить міжнародним стандартам у сфері прав людини.