МЗС РФ опублікувало листування Лаврова з Берліном та Парижем щодо України

У листі від 16 листопада Лавров попередив німецького та французького міністрів, що опублікує листування з ними 17 листопада

Глава МЗС РФ Сергій Лавров Фото з відкритих джерел

Міністерство закордонних справ Росії опублікувало дипломатичне листування російського міністра Сергія Лаврова з главами МЗС Франції та Німеччини Жан-Івом Ле Дріаном та Хайко Маасом. Листи Лаврова і німецького та французького міністрів розміщені відкрито на сайті російського зовнішньополітичного відомства, передає "Європейська правда".

У МЗС РФ пояснили такий крок тим, що позиція російської сторони і її підхід до проведення зустрічі в "нормандському форматі" нібито регулярно викривлюється.

"Щоб запобігти подальшим спекуляціям, МЗС Росії вирішило оприлюднити першоджерела та опублікувати дипломатичне листування міністра закордонних справ Російської Федерації С.В.Лаврова з главами зовнішньополітичних відомств Німеччини та Франції Г. Маасом та Ж.-І. Ле Дріаном", - заявили у відомстві.

Так, у тексті наведено посилання на 28-сторінковий документ. В цілому на сайті МЗС РФ опубліковані три документи, направлені російською стороною, - листи Лаврова від 29 жовтня (з доданим до нього проектом спільної заяви глав МЗС “нормандської четвірки”), а також від 6 і 16 листопада.

Новини за темою: Кулеба: Лавров продовжує уникати зустрічі в "нормандському форматі"

Зокрема, Лавров назвав умовою "нормандської зустрічі" підготовку підсумкової заяви і надіслав колегам проект такої заяви. Російська сторона називає відповіді Жан-Іва Ле Дріана і Хайко Мааса від 4 листопада такими, "що розчаровують", оскільки в підсумковий документ не будуть включені пункти, на яких наполягала Москва. Зокрема, йдеться про організацію прямого діалогу України з ОРДЛО, роботу Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ.

Також російська сторона покладала на Україну відповідальність за порушення режиму припинення вогню.

На це Німеччина і Франція відповіли, що заяви РФ не відповідають дійсності, а пропозиції російської сторони гарантовано не будуть прийняті у "нормандському форматі".

Варто зазначити, що у листі від 16 листопада Лавров попередив німецького та французького міністрів, що опублікує листування з ними 17 листопада.

Нагадаємо, раніше міністр зовнішніх справ Росії відмовився від зустрічі у "нормандському форматі" на рівні очільників МЗС, яка мала відбутися 11 листопада.