МВФ не вимагав підвищити пенсійний вік, це власна ініціатива "слуг народу", - Рева

pnk.tv

У будь-якій країні уряд надає незаможним соціальну підтримку, а наша влада хоче знищити таких людей, каже екс-міністр

Підвищувати пенсійний вік в Україні немає потреби. І якщо влада обґрунтовує цей хід вимогами МВФ, то Фонд теж не просив владу втілювати цю ініціативу.

Про це в ефірі на "Першому Незалежному" заявив екс-міністр соціальної політики Андрій Рева.

"МВФ не вимагає підвищення пенсійного віку. Більше того, ми, коли реформу в 2017 році проводили, робили розрахунки і Світовий банк підтвердив, що до 2045 року немає необхідності у підвищенні пенсійного віку. Я вам покажу, якщо вам це цікаво, бо вони набрехали і перекрутили звіт Світового банку, він у мене є. Так от, немає сьогодні потреби підвищувати пенсійний вік, це особиста ініціатива Третьякової (нардепа від "Слуги народу" та голови парламентського Комітету з соціальної політики. - Ред.). Коли вони сьогодні намагаються перевести стрілки на МВФ, вони просто відверто брешуть", - сказав Рева.

За його словами, влада обрала підхід не допомагати бідним, що втілюють уряди в будь-якій країні. Влада, навпаки, обрала шлях знищення незаможних людей, каже екс-міністр.

Новини за темою: Гарантій ефективної роботи фонду накопичувальної пенсійної системи немає, і це показує досвід навіть розвинених країн, - Суслов

"Цей законопроект №5566, МВФ не просив його вносити, він цього не вимагав, і в меморандумі його немає. Це особиста ініціатива Галини Третьякової. Вона очолює Комітет із соцполітики, у неї креативний підхід до боротьби з бідністю. Боротьба з бідністю - це головне завдання уряду в будь-якій країні. Так от, на відміну від всіх інших країн, де проблему соціальної бідності вирішують шляхом збільшення фінансування соціальних програм, розширенням медичних програм, щоб лікувати людей, коли вони мають проблеми зі здоров'ям; надання психологічної підтримки, підтримки зайнятості цих людей, тобто інтеграцією в суспільство. Третьякова розглядає бідність як соціальну хворобу, а якщо це хвороба, то треба не допустити її поширення. Вона як заразна хвороба в її уявленні, і від цієї хвороби народжуються "неякісні діти". Що вона пропонує, "давайте стерилізуємо бідних, не треба їм грошей давати, це все дурня, от ми будемо цю хворобу лікувати шляхом стерилізації бідних". І на цьому заснований їхній погляд на соцполітику", - зазначив експерт.

Нагадаємо, депутати від "Слуги народу" на чолі з головою профільного комітету Ради Галиною Третьяковою зареєстрували законопроект про підвищення пенсійного віку. Його можуть підвищити до 65 років.

Як нещодавно стало відомо, дефіцит бюджету Пенсійного фонду України становить 11 млрд гривень.