"Моє відкликання відбудеться за регламентом": Разумков про свою відставку

фото з відкритих джерел

Разумков зазначив, що голова Верховної Ради України може бути відкликаний лише згідно зі ст. 76 та 77 ЗУ (про регламент ВРУ)

Глава Верховної Ради Дмитро Разумков спростував інформацію щодо своєї відставки у вівторок-середу. Він заявив, що його відкликання відбудеться згідно з регламентом ВР. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на спікера парламенту під час погоджувальної ради.

"Я бачив у ЗМІ інформацію, що голосування за відкликання голови Верховної Ради може відбутися у вівторок-середу. Процедура відбувається за регламентом. Інакшого не буде", - сказав він.

Разумков зазначив, що голова Верховної Ради України може бути відкликаний лише згідно зі ст. 76 та 77 ЗУ (про регламент ВРУ).

Це означає, що при достроковому припинененні ним депутатських повноважень перший заступник Голови Верховної Ради України або обраний за процедурою має провести пленарне засідання, де ухвалюється відповідне рішення про відставку.

Воно відбувається на наступний день після виненсення пропиозиції про відкликання.

Після чого голова Верховної Ради готує письмовий звіт про свою роботу в поточному році. Цей звіт та висновок Рахункової палати надаються народним депутатам не пізніше як за два дні до розгляду питання на пленарному засіданні.

Рішення Верховної Ради про відкликання Голови Верховної Ради України з посади приймається шляхом відкритого поіменного голосування більшістю народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради і оформляється постановою Верховної Ради.

Як повідомлялось, депутати Верховної Ради України розглянуть питання відставки голови ВР Дмитра Разумкова у четвер, 7 жовтня. У "Слузі народу" вважають, що всередині їх фракції відставку спікера підтримають близько 205-210 депутатів. Голоси, яких бракує, як розраховують в президентській команді, додадуть групи "Довіра" і "За майбутнє". Під питанням - підтримка половини фракції "Голос".

Новини за темою: "Слуга народу" в понеділок розпочне процедуру відставки Разумкова

Нагадаємо, нещодавно глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія запросив підписні листи для збору підписів за відставку спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова. Сам очільник парламенту пообіцяв не зволікати з процесом.

2 жовтня, фракція "Слуга народу" в рамках засідання в Трускавці на Львівщині розпочала збір підписів за відставку Дмитра Разумкова. ЗМІ повідомляли, що в кулуарах також обговорювали можливе позбавлення Дмитра Разумкова ще й депутатського мандата.

Раніше Дмитро Разумков заявляв, що не виключає спроби позбавити його мандата. Оскільки політик очолює Верховну Раду, формально він покинув фракцію і партію "Слуга народу".