Могильов: ЄСПЛ прийме рішення на користь Медведчука, і Україні доведеться платити

Анатолій Могильов. Фото: DT.ua

За позовом голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука в Європейському суді з прав людини буде прийнято рішення на його користь. Таку думку висловив екс-міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Враховуючи, що відбувається останнім часом, у адвокатів в нашій країні з'явилося дуже багато роботи – починаючи від пенсій і закінчуючи закриттям каналів, репресіями щодо опозиційних політиків. Я глибоко переконаний, що позови щодо закриття каналів і щодо залучення до відповідальності Медведчука будуть задоволені ЄСПЛ і тоді Україні доведеться ці рішення виконувати", – сказав він.

Могильов також вважає, що закриття телеканалів коштуватиме Україні багатомільярдних сум, але платити за це будуть прості українці.

"Більше того, закриття каналів коштуватиме багатомільярдних сум, знову ж саме наших грошей, платників податків, через безграмотні дії влади. ЄСПЛ ніякого відношення до нашої влади не має, на нього натиснути буде неможливо. Я глибоко переконаний, що ці рішення суду будуть прийняті на користь Медведчука і на користь каналів, які були закриті, тому що це пряме порушення норм права у нас в країні", – додав екс-міністр.

Нагадаємо, Медведчук подав другий позов до України до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Про це повідомив народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Ренат Кузьмін, зазначивши, що тепер, схоже, скоро українській владі самій знадобляться хороші адвокати.

Варто додати, що на початку серпня Європейський суд з прав людини відкрив провадження за позовом голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука до України про незаконне утримання опозиційного політика під домашнім арештом.

Як відомо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NEWSONE і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, щодо телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NEWSONE і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NEWSONE і ZIK.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.