Міноборони Нідерландів звинувачує РФ у провокаціях проти свого фрегату біля Криму

Міноборони Нідерландів

Зазначається, що дії Росії порушили право на вільне користування морем

Міноборони Нідерландів заявляє, що минулого тижня російські військові винищувачі здійснювали вдавані атаки на нідерландський фрегат Zr.Ms. Evertsen. Інцидент стався в Чорному морі на південний схід від Криму. Про це повідомляє "РБК-Україна".

Повідомляється, що російські винищувачі 24 червня "неодноразово турбували" фрегат протягом п'яти годин.

"Вони пролетіли небезпечно низько і близько, виконуючи удавані атаки. Винищувачі були озброєні бомбами і ракетами класу "повітря-земля", призначеними для ураження цілі з повітря. Після кількох годин залякування сталися перебої з електронним обладнанням Zr.Ms. Evertsen", - ідеться в заяві.

Зазначається, що дії Росії порушили право на вільне користування морем і йшли врозріз з домовленостями, які викладені в договорі INCSEA.

Капітан судна Джордж Пастур заявив, що фрегат ішов у міжнародних водах і для російської агресії не було причин. Міністр оборони Анк Бійлевельд-Схоутен заявила, що судно мало повне право проходити в цьому районі. Вона додала, що Нідерланди готують офіційне звернення до Росії з цього приводу.

Варто зазначити, що фрегат Zr.Ms. Evertsen входить в британську ударну групу і патрулює Чорне море разом з британським HMS Defender. Кораблі беруть участь у навчаннях Sea Breeze-2021.

Нагадаємо, 2 червня російські ЗМІ з посиланням на Міноборони РФ повідомляли, що російські військові відкрили попереджувальний вогонь по курсу британського есмінця Defender у Чорному морі в районі мису Фіолент. У міністерстві оборони Великої Британії заявили, що у бік есмінця Великої Британії Defender біля берегів окупованого Криму не було попереджувальних пострілів з боку РФ.