Міністр фінансів Франції Брюно ле Мер прибув з офіційним візитом до України

Lb.ua

Брюно ле Мер зустрінеться з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, міністром фінансів Сергієм Марченком, мером Києва Віталієм Кличком. Також ле Мер і глава українського уряду Денис Шмигаль підпишуть міжурядові угоди

З першим офіційним візитом до України прибув міністр економіки, фінансів і відновлення Франції Брюно ле Мер. Він у Києві підпише кілька міжурядових угод. Про візит ле Мера повідомив посол Франції в Україні Етьєн де Понсен у Твіттер.

"Радий вітати міністра фінансів Брюно ле Мера, який прибув з першим офіційним візитом до України як співголова змішаної українсько-французької міжурядової комісії з економічного співробітництва. Ця важлива сесія сприятиме ще більшому зміцненню двосторонніх відносин", - написав дипломат.

Як повідомили в посольстві Франції в Україні, міністр перебуватиме в Києві "для зміцнення та поглиблення двосторонніх економічних відносин і підписання чотирьох міжурядових угод".

Відомо, що ле Мер зустрінеться з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, міністром фінансів Сергієм Марченком, мером Києва Віталієм Кличком. Також ле Мер і глава українського уряду Денис Шмигаль підпишуть міжурядові угоди.

У ході першого офіційного візиту міністра економіки, фінансів і відновлення Франції Брюно ле Мера до України в четвер підпишуть чотири стратегічні міжурядові угоди на загальну суму 1,3 млрд євро. Про це сказав ле Мер в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Дійсно, під час мого візиту Франція підпише з Україною чотири стратегічні міжурядові угоди на загальну суму 1,3 мільярда євро", - сказав Ле Мер.

Він зазначив, що проекти сприятимуть поліпшенню умов життя українців. Йдеться, зокрема, про питну воду, мобільність, безпеку та цивільний захист.

Ле Мер також повідомив, що в 2020 році загальний обсяг торгівлі між Францією та Україною сягнув 1,6 мільярда євро.

"Тепер ми хочемо зміцнити і прискорити економічне співробітництво між нашими двома країнами. Це мета мого візиту до Києва", - наголосив міністр.

Нагадаємо, сьогодні, 12 травня, президент Володимир Зеленський обговорив зі спікером Сейму Литовської Республіки Вікторією Чміліте-Нільсен деокупацію Криму і євроатлантичні перспективи України.

Також 6 травня під час офіційного візиту до Києва держсекретар США Ентоні Блінкен та глави української дипломатії провели переговори про розвиток стратегічного партнерства України та США, поглиблення взаємодії у політичній та безпековій сферах, збільшення обсягів торгівлі та інвестицій.