Новини » Політика Читать эту новость на русском

Міграційна криза: Зеленський та голова Євроради Мішель обговорили ситуацію на кордоні Білорусі та Польщі

Під час бесіди вони домовилися узгодити подальші кроки для врегулювання цієї кризи і діяти спільно проти гібридних атак

Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський обговорив із головою Європейської Ради Шарлем Мішелем ситуацію з мігрантами на кордоні ЄС та Білорусі. В ході бесіди також порушувалися й інші виклики безпеки в регіоні. Про це глава держави повідомив у своєму Twitter.

"Обговорив з Шарлем Мішелем ситуацію на кордоні ЄС і Білорусі, а також інші виклики безпеки в регіоні", - написав Зеленський.

За його словами, під час бесіди вони домовилися узгодити подальші кроки для врегулювання цієї кризи і діяти спільно проти гібридних атак.

Новини за темою: Держприкордонслужба: На межі України та Білорусі наразі немає груп мігрантів

Нагадаємо, 8 листопада нелегальні мігранти штурмували кордон. Вони спробували силою перетнути польсько-білоруський кордон.

Повідомлялося, що Польща відбила спробу прориву кордону мігрантами з країн Близького Сходу, які зібралися з боку Білорусі.

Нещодавно експерт із зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії у німецькому Бундестазі Нільс Шмідт запропонував залучити Україну до вирішення проблеми біженців на кордоні Польщі та Білорусі. У Німеччині вважають, що Україна могла б прийняти мігрантів, поки в ЄС розглядатимуть їхні заявки про надання притулку.

Своєю чергою, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов запропонував німецьким парламентарям забрати мігрантів до себе додому. За словами чиновника, про біженців повинні дбати німці.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що ситуація з мігрантами, яка зараз розвивається на польсько-білоруському кордоні, може виникнути зокрема й на українському рубежі.