Міграційна криза: Зеленський та голова Єврокомісії обговорили події на кордоні ЄС та Білорусі

Також Урсула фон дер Ляйен зазначила, що ЄС і Україна продовжать співпрацю в галузі енергетики

Урсула фон дер Ляйен Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський і голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен провели телефонну розмову. Під час неї сторони обговорили міграційну кризу в ЄС. Про це голова Європейської комісії повідомила у своєму Twitter.

"Підтвердила президентові Володимиру Зеленському нашу повну підтримку і допомогу Україні, її суверенітету і територіальної цілісності. Розділили оцінку того, що ситуація на білорусько-польському кордоні є гібридною атакою", - написала вона.

При цьому фон дер Ляйен додала, що ЄС і Україна продовжать співпрацю в галузі енергетики - постачання і зберігання газу, поновлювані джерела енергії, ефективність.

Новини за темою: Міграційна криза: Зеленський та голова Євроради Мішель обговорили ситуацію на кордоні Білорусі та Польщі

Нагадаємо, 8 листопада нелегальні мігранти штурмували кордон. Вони спробували силою перетнути польсько-білоруський кордон.

Повідомлялося, що Польща відбила спробу прориву кордону мігрантами з країн Близького Сходу, які зібралися з боку Білорусі.

Нещодавно експерт із зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії у німецькому Бундестазі Нільс Шмідт запропонував залучити Україну до вирішення проблеми біженців на кордоні Польщі та Білорусі. У Німеччині вважають, що Україна могла б прийняти мігрантів, поки в ЄС розглядатимуть їхні заявки про надання притулку.

Своєю чергою, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов запропонував німецьким парламентарям забрати мігрантів до себе додому. За словами чиновника, про біженців повинні дбати німці.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що ситуація з мігрантами, яка зараз розвивається на польсько-білоруському кордоні, може виникнути зокрема й на українському рубежі.