Меркель у промові про напад Німеччини на СРСР згадала про Крим і Донбас

Канцлер Німеччини Ангела Меркель EPA-EFE

Канцлер назвала дії РФ порушенням міжнародного права

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що окупація Росією Криму та підтримка незаконних збройних формувань на сході України - це порушення міжнародного права, що є неприйнятним для Євросоюзу. Про це Меркель заявила в промові з нагоди 80-річчя нападу Німеччини на СРСР 22 червня 1941 року, передає DW.

"Німеччина, як і весь Європейський союз, вважає неприйнятним, що Росія анексією Криму і масштабною підтримкою сепаратистів на сході України порушили міжнародне право і цим поставила під питання європейський післявоєнний лад", - заявила політик. 

Новини за темою: Меркель, Макрон і Зеленський закликали Росію відвести війська від України

Водночас Меркель наголосила на необхідності діалогу з Росією і згадала про історичний зв’язок Німеччини і Росії. Також канцлер додала, що ФРН визнає відповідальність за злочини нацистів.

"Для нас, німців, це - привід для сорому", - заявила Ангела Меркель і згадала про мільйони жертв Другої світової війни у Росії, України, Білорусі та в країнах Балтії.

Нагадаємо, нещодавно Ангела Меркель заявила, що НАТО розглядає Росію противником навіть через 30 років після закінчення холодної війни.